SPEED CAR Motor rozpoczął zgrupowanie we Włoszech

Fot. Wojciech Tarchalski
Fot. Wojciech Tarchalski

Lubelska drużyna rozpoczęła przygotowania do sezonu 2020 PGE Ekstraligi. 14 lutego cały zespół wyjechał na obóz do Predazzo, gdzie zawodnicy będą trenować głównie na stokach narciarskich. Pierwsza część zgrupowania zakończy się 19 lutego.

Drużyna najpierw spotkała się w Lublinie na specjalnych badaniach wydolnościowych, na których sprawdzono jak zawodnicy przepracowali dotychczasowy okres przygotowawczy. Następnie reprezentantów SPEED CAR Motoru Lublin czekała podróż z lotniska w Modlinie do włoskiego Bergamo i późniejszy transfer do Predazzo, czyli miejscowości dobrze znanej wszystkim sympatykom skoków narciarskich. Do Włoch udał się cały zespół, z wyjątkiem przeziębionego Mateja Zagara. Słoweniec dołączy do kolegów w przyszłym tygodniu.

Następnie SPEED CAR Motor Lublin uda się do Hiszpanii, gdzie przez 7 dni pod okiem trenera Andrzeja Sypytowskiego (wicemistrz olimpijski oraz wicemistrz świata w kolarstwie szosowym — dop. redakcji) będą szlifować formę na rowerach kolażowych. Jazdę na motocyklach żużlowych lublinianie mają zaplanowaną na 7 marca w Krsko. Tam potrwa kolejne trzydniowe zgrupowanie, mające na celu „rozjeżdżenie się” po dłuższej przerwie.

Pierwsze mecze kontrolne szósta drużyna PGE Ekstraligi 2019 zaplanowała na 14 i 15 marca, a przeciwnikiem będzie eWinner Apator Toruń.

Zgrupowanie rozpoczęte 🔥⛷🚴‍♂️. Nasza ekipa już w drodze na lotnisko 🛩, później tylko dwie godziny lotu, trzy godziny…

Opublikowany przez Speed Car Motor Lublin Czwartek, 13 lutego 2020

Źródło: motorlublin.com.pl