SPEED CAR Motor Lublin – Ewolucja zamiast rewolucji (podsumowanie transferowe)

Już na samym początku okna transferowego, SPEED CAR Motor Lublin wyłożył wszystkie karty na stół. W ekipie pozostał trzon zespołu, czyli żużlowcy, którzy w sezonie 2019 wywalczyli utrzymanie w PGE Ekstralidze. Są także nowe twarze, w tym jedno nazwisko z cyklu Grand Prix oraz dwa powroty na lubelską ziemię.

Nowym zawodnikiem Speed Car Motoru Lublin został Matej Zagar, który przyszedł z forBET Włókniarza Częstochowa. Utytułowany Słoweniec ma wszelkie predyspozycje ku temu, by stać się jednym z liderów swojego nowego zespołu. Wzmocnieniem formacji seniorskiej wśród Polaków niewątpliwie jest Jakub Jamróg, który do Lublina przeniósł się z BETARD Sparty Wrocław. Obaj zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony w meczach rozgrywanych na lubelskim torze. Do lubelskiej drużyny powrócił Oskar Bober, który prawdopodobnie będzie występować pod numerem 8/16.

Na parafowanie dwuletnich kontraktów w SPEED CAR Motorze Lublin zdecydowali się Wiktor Lampart i Grigorij Laguta, który obejmie funkcję kapitana drużyny. W zespole zostali także Mikkel Michelsen, Paweł Miesiąc oraz Grzegorz Zengota. Ważny kontrakt miał natomiast drugi z podstawowych młodzieżowców Motoru – Viktor Trofymov i to właśnie on wespół z młodym Lampartem, według wielu ekspertów, stworzy najsilniejszą parę juniorów w PGE Ekstralidze 2020.

W przyszłym sezonie w Lublinie nie zobaczymy już kapitana Andreasa Jonssona, który zdecydował się na zakończenie kariery, ze względu na problemy zdrowotne, po upadku w meczu inauguracyjnym z MRGARDEN GKM Grudziądz. Z kolei, do PGG ROW-u Rybnik odszedł Robert Lambert, który spróbuje odzyskać formę po nieudanym sezonie w Lublinie. W SPEED CAR Motorze kontrakt warszawski podpisał Dawid Lampart.

Jeśli mowa o tych, którzy powracają do Lublina, to należy wywołać Stanisława Burzę. W nadchodzących rozgrywkach nie zobaczymy jednak Burzy na motocyklu. 42-latek będzie bowiem czuwał przy sprzęcie zawodników.

Po udanym sezonie SPEED CAR Motoru Lublin, czyli utrzymaniu w PGE Ekstralidze, apetyty w Lublinie rosną. Patrząc na mocną formację juniorską Motoru, silnych obcokrajowców i dwóch polskich walczaków w postaci Miesiąca i Jamroga, cel jaki stawiają sobie działacze, czyli wejście do fazy play-off, wydaje się być bardzo realny. Dodajmy do tego kibiców oraz atmosferę, która w parku maszyn Koziołków jest kwestią kluczową. Resztę niech zweryfikuje tor.

SPEED Car Motor Lublin 2020:

Przyszli: Matej Zagar (fotBET Włókniarz Częstochowa), Jakub Jamróg (BETARD Sparta Wrocław), Oskar Bober (Polonia Piła).

Odeszli: Robert Lambert (PGG ROW Rybnik), Andreas Jonsson (zakończenie kariery)

Kontrakt warszawski: Dawid Lampart

 

Grzegorz Draus
Sebastian Czobot