Sparingowe derby na MotoArenie dla EWINNER APATORA Toruń

Fot. Sławomir Kowalski - KS Toruń
Fot. Sławomir Kowalski - KS Toruń

Sparingowy mecz na toruńskiej MotoArenie zakończył się wygraną gospodarzy 60:30. Po stronie EWINNER APATORA najskuteczniejszymi zawodnikami byli Robert Lambert z kompletem 15 pkt i Paweł Przedpełski (12+3), a po stronie ABRAMCZYK POLONII David Bellego, który do dorobku drużyny dołożył 8 „oczek”.

W pierwszej serii EWINNER APATOR Toruń nie pozostawił drużynie z Bydgoszczy żadnych złudzeń i pokonał rywali 17:7. W pierwszej gonitwie para Paweł Przedpełski i Tobiasz Musielak pojechała wygrała podwójnie z Grzegorzem Zengotą i Vadimem Tarasenko. W biegu juniorskim Karol Żupiński rewelacyjnie wyszedł ze startu, meldując się na mecie na pierwszej pozycji. Mateusz Błażykowski na czwartym okrążeniu zanotował defekt. Bieg zakończył się wynikiem 4:2. Natomiast już w kolejnej gonitwie junior gospodarzy, zaliczył upadek i został wykluczony z powtórki, którą wygrał Adrian Miedziński. Pierwsza seria startów została zamknięta podwójnym zwycięstwem torunian – najlepszy okazał się Robert Lambert, a tuż za nim na metę wjechał Krzysztof Lewandowski.

Drugą serię startów rozpoczęła wygrana Vadima Tarasenko, który po dobrym starcie zostawił rywali daleko za sobą. Lambert, aktualny Indywidualny Mistrz Europy, dorzucił kolejne 3 „oczka” na konto gospodarzy w ostatniej gonitwie w tej serii. Na dystansie dołączył do niego Paweł Przedpełski i tym samym bieg zakończył się podwójnym zwycięstwem EWINNER APATORA.

Przed biegami nominowanymi gospodarze prowadzili 51:27. Najlepsi w swoich biegach ostatniej serii byli gospodarze, czyli Przedpełski, Musielak oraz Lambert. W 14. odsłonie meczu sparingowego najlepiej ze startu wyszedł Miedziński, który zakończył tym samym zawody z dorobkiem 12 punktów. Tuż za nim na mecie zameldował się Przedpełski. Grzegorz Zengota i Nikodem Bartoch byli bez większych szans na wygraną. Ostatni bieg to natomiast pewna wygrana Lamberta, który ani razu nie zaznał porażki.

eWinner Apator Toruń –  60 pkt

 1. Paweł Przedpełski – 12+3
 2. Robert Lambert – 15
 3. Tobiasz Musielak – 11+1
 4. Brak zawodnika
 5. Adrian Miedziński – 12
 6. Krzysztof Lewandowski – 4+1
 7. Karol Żupiński – 6+1

Abramczyk Polonia Bydgoszcz – 30 pkt

 1. Grzegorz Zengota – 3+1
 2. Adrian Gała – 5
 3. Wadim Tarasienko – 7
 4. Andreas Lyager – 5
 5. David Bellego – 8
 6. Nikodem Bartoch – 2
 7. Mateusz Błażykowski – 0
 8. Dimitir Berege – 0

 

Paulina Wiśniewska