Sonda PGE Ekstraligi – Marcin Majewski

Fot. Patryk Kowalski
Fot. Patryk Kowalski

Specjalnie dla speedwayekstraliga.pl, w sondzie, na tematy związane z PGE Ekstraligą, cyklem FIM Speedway Grand Prix oraz przyszłością juniorów, udział wziął Marcin Majewski. Szef żużla w Platformie CANAL+ ma nadzieję na podtrzymanie medalowej passy Bartosza Zmarzlika i wyrównaną rywalizację o złoty medal DMP.

Trzecie złoto Polaka w FIM Speedway Grand Prix

Jeżeli Bartosz Zmarzlik będzie najlepszy, to będzie pokonywał wszystkich. Mam nadzieje też, że inni stawią opór, bo ten medal wtedy najbardziej smakuje. Z dominacją bym uważał. Tomasz Gollob myślał o tym, żeby powtórzyć złoto i nie udało się. Zasada „bij mistrza” zawsze w sporcie obowiązuje. Zmarzlik będzie miał trudniej, jednak nie pod kątem mentalnym, bo już ten medal ma – powiedział Marcin Majewski w rozmowie dla speedwayekstraliga.pl.

Trzecia wygrana FOGO Unii z rzędu w PGE Ekstralidze

Dla PGE Ekstraligi myślę, że będzie lepiej, żeby któraś z drużyn odebrała tytuł FOGO Unii. Myślę, że liga, w której wygrywa ciągle jeden zespół, traci trochę na atrakcyjności. W lidze NBA też robi się wszystko, żeby to się zmieniało, ale takie serie się zdarzają. Z całym szacunkiem dla FOGO Unii Leszno oczywiście. Wydaje mi się, że przed sezonem 2020 każda z drużyn się dozbroiła. W Lesznie bardziej mogą być braki w postaci gorszego drugiego juniora i tu widzę szanse, że się wyrówna sytuacja klubów – podsumował szef żużla w Platformie CANAL+.

Przejście Maksyma Drabika i Bartosza Smektały na pozycje seniorskie

Patrząc na to, że mamy Dominika Kuberę, Jakuba Miśkowiaka i Wiktora Lamparta, to byłbym spokojny. Polscy juniorzy jeszcze trochę będą dominować. Trzeba zadbać, żeby juniorów było coraz więcej, także tych zagranicznych – wyjaśnił nasz rozmówca.