Soci@liga: ZOOLESZCZ GKM Grudziądz wygrywa drugą edycję zabawy

27.01.2022 13:41

Grudziądzki klub najlepszy w Soci@lidze – zabawie PGE Ekstraligi w mediach społecznościowych. W finałowym głosowaniu ZOOLESZCZ GKM pokonał MOTOR Lublin. Trzecie miejsce zajął zwycięzca 1. edycji – ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa.

Finałowy dzień zabawy rozpoczął mecz o 3. miejsce między BETARD SPARTĄELTROX WŁÓKNIARZEM. Wrocławianie wygrali głosowanie na Twitterze (13. bieg) w stosunku 4:2, jednak kolejne dwa wyścigi padły łupem częstochowian. Na Instagramie (14. bieg) juniorzy gości okazali się lepsi od młodzieżowców gospodarzy, a na Facebooku (15. bieg) duet Madsen – Smektała wygrał 4:2 z parą Janowski – Woffinden.

Następnie kibice mogli wziąć udział w finałowym głosowaniu o wygraną w Soci@lidze. W finale ZOOLESZCZ GKM zmierzył się z MOTOREM Lublin. Kluczowe w tej rywalizacji były wybory na Twitterze i Facebooku PGE Ekstraligi. Grudziądzanie zwyciężyli w tych biegach podwójnie. Na Instagramie z kolei padł remis, który przypieczętował wygraną ZOOLESZCZ GKM w całej zabawie.

Grudziądzanie, po zajęciu 8. miejsca w zeszłej edycji, teraz znaleźli się na szczycie tabeli końcowej Soci@ligi. Drugie miejsce zajął MOTOR Lublin, który w poprzedniej odsłonie był na trzeciej pozycji. Podium uzupełnił zwycięzca 1. edycji – ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa.

Czwartą lokatę, tak jak poprzednio, zajęła BETARD SPARTA Wrocław. Piąte miejsce należy do APATORA Toruń, finalisty z pierwszej odsłony Soci@ligi. Debiut w zabawie zaliczyła ARGED MALESA Ostrów i całość ukończyła na 6. pozycji. Zabawę na rundzie zasadniczej zakończyły zespoły FOGO UNII i MOJE BERMUDY STALI. Leszczynianie uplasowali się na 7. miejscu, z kolei gorzowianie byli na ostatniej pozycji.