[email protected] po rundzie zasadniczej. Znani ćwierćfinaliści zabawy PGE Ekstraligi

Fot. Klaudia Żurawska vel Dziurawiec

Za nami runda zasadnicza zabawy organizowanej przez PGE Ekstraligę w mediach społecznościowych. Po tym etapie najlepsze są drużyny MOTORU Lublin i APATORA Toruń, które znacznie wyprzedziły trzecią BETARD SPARTĘ. Siódma runda wyłoniła drużyny, które będą rywalizować w fazie pucharowej, która zaplanowana jest na 21 stycznia.

Do fazy finałowej, po siedmiu rundach, awansowało sześć zespołów PGE Ekstraligi. Liderami są MOTOR Lublin i APATOR Toruń, które nie zaznały porażki, a w bezpośrednim pojedynku padł remis. Lublinianie są jednak wyżej, ze względu na lepszy bilans małych punktów. Podium uzupełnia ekipa BETARD SPARTY Wrocław, która zdobyła 9 punktów. O jedno „oczko” miej ma beniaminek najlepszej żużlowej ligi świata – ARGED MALESA Ostrów. W tym przypadku również bezpośrednia rywalizacja zakończyła się remisem, a ostrowianie zmniejszyli stratę w tabeli, wygrywając w ostatniej rundzie z MOJE BERMUDY STALĄ (wrocławianie przegrali z lublinianami).

Drugą część tabeli otwiera ZOOLESZCZ GKM Grudziądz z dorobkiem 6 punktów po rundzie zasadniczej. Grudziądzanie wyprzedzili ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa, nad którym mieli dwa punkty przewagi. Częstochowianie, którzy w poprzedniej edycji byli najlepszą drużyną, w tej odsłonie awansowali do ćwierćfinałów z ostatniego, premiowanego miejsca, inkasując 4 „oczka”. Zabawę, na etapie zasadniczym, zakończyły FOGO UNIA Leszno oraz MOJE BERMUDY STAL Gorzów. Gorzowianie zajęli ostatnie miejsce, ponosząc porażkę w siedmiu głosowaniach pierwszej części zabawy.

Kolejna okazja do wzięcia udziału w zabawie już w piątek (21 stycznia). Na ten dzień zaplanowane są ćwierćfinały [email protected] Pary, które będą rywalizować ze sobą, zostały ułożone zgodnie z formułą, która obowiązywać będzie w sezonie 2022 PGE Ekstraligi. Głosowania odbędą się tak, jak miało to miejsce w rundzie zasadniczej [email protected] (początek rywalizacji od stanu 36:36):

  • 13 wyścig Twitter
  • 14 wyścig Instagram
  • 15 wyścig Facebook

Głosowania trwać będą przez 3 godziny, a każdy pojedynek zaplanowany jest na inną godzinę. Wyniki podane będą tego samego dnia (ok. godz. 22:00).

Ćwierćfinały [email protected] (21.01.2022):

  • 9:00 – 12:00 MOTOR Lublin – ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa
  • 13:00 – 16:00 APATOR Toruń – ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
  • 17:00 – 20:00 BETARD SPARTA Wrocław – ARGED MALESA Ostrów

Pozostały terminarz:

22.01.2022

  • Dzień podsumowań i zapowiedź półfinałów

24.01.2022

25.01.2022

  • Dzień podsumowań i zapowiedź meczów o 1. i 3. miejsce

26.01.2022

  • Mecz o 3. miejsce
  • Mecz o 1. miejsce

27.01.2022

Wszystkie trzy portale społecznościowe PGE Ekstraligi: FacebookInstagram i Twitter