[email protected]: niespodzianki w ćwierćfinałowych głosowaniach

Fot. Marcin Karczewski

Zakończył się kolejny etap zabawy PGE Ekstraligi w mediach społecznościowych. Ćwierćfinałowe zmagania drużyn najlepszej żużlowej ligi świata zakończyły się dużymi niespodziankami. Swoje mecze wygrały ELTROX WŁÓKNIARZ, BETARD SPARTA i ZOOLESZCZ GKM.

W pierwszym ćwierćfinale zmierzyły się drużyny lidera [email protected], MOTORU Lublin, z ELTROX WŁÓKNIARZEM Częstochowa. Lublinianie przeszli przez rundę zasadniczą bez porażki, notując jedynie remis z APATOREM Toruń. Mobilizacja kibiców częstochowskiego zespołu spowodowała, że to ELTROX WŁÓKNIARZ wyszedł zwycięsko z tego starcia (46:44).

Kluczowy okazał się 13. bieg (głosowanie na Twitterze), w którym juniorska para Świdnicki – Miśkowiak podwójnie wygrała z duetem Lampart – Cierniak. W 14. wyścigu (Instagram), lublinianie zmniejszyli straty, jednak remis w 15. odsłonie głosowania (Facebook) sprawił, że to częstochowianie mieli pewny udział w półfinale.

Drugim spotkaniem było derbowe starcie APATORA Toruń z ZOOLESZCZ GKM Grudziądz. Rywalizacja trwała do ostatniego biegu, bowiem w 13. i 14. wyścigu, drużyny zanotowały po podwójnym zwycięstwie. Najpierw wygrała grudziądzka para Łobodziński – Pludra, następnie toruński duet Holder – Lambert.

W decydującym głosowaniu na Facebooku PGE Ekstraligi, kibice częściej głosowali na zawodników ZOOLESZCZ GKM, dzięki czemu grudziądzanie wygrali 4:2. Tym samym także druga najlepsza ekipa po rundzie zasadniczej zanotowała pierwszą porażkę w tej edycji.

Ostatni mecz ćwierćfinałowy [email protected] to konfrontacja BETARD SPARTY Wrocław i ARGED MALESA Ostrów Wlkp. W tym starciu nie było niespodzianki, co potwierdziły wybory kibiców w 13. i 14. biegu, gdzie wrocławianie okazali się lepsi (odpowiednio 5:1 i 4:2). Honorowe zwycięstwo ostrowianie zanotowali w 15. wyścigu, jednak niewiele to dało w końcowym rozrachunku.

Do półfinałów awansowały ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa, ZOOLESZCZ GKM Grudziądz i BETARD SPARTA Wrocław – zwycięzcy swoich meczów. Stawkę uzupełnił MOTOR Lublin, który miał tyle samo zdobytych punktów w ćwierćfinale, co APATOR Toruń, jednak o wszystkim decydowało miejsce w tabeli po rundzie zasadniczej.

W tym przypadku zespoły z Lublina i Torunia miały tyle samo dużych punktów, jednak MOTOR miał lepszy bilans małych punktów, dzięki czemu drużyna wystąpi w kolejnym etapie. Udział w [email protected] zakończyły ekipy APATORA i ARGED MALESA Ostrów. Wcześniej miejsca poza fazą pucharową zajęły FOGO UNIA Leszno oraz MOJE BERMUDY STAL Gorzów.

Półfinały zaplanowane są na 24 stycznia. Dokładny harmonogram głosowania będzie opublikowany w osobnym materiale i na grafikach PGE Ekstraligi.