Sobotnia runda 2021 Orlen Lublin FIM SGP of Poland dla Laguty. Zmarzlik i Kubera ponownie na podium!

Fot. Patryk Kowalski

Walka do ostatnich metrów pomiędzy Artemem Lagutą i Bartoszem Zmarzlikiem, który pokonał aktualnego mistrza Świata. Zawodnik BETARD Sparty Wrocław triumfował w wielkim finale sobotniej rundy 2021 Orlen Lublin FIM SGP of Poland. Drugie miejsca dla Bartosza Zmarzlika. Podium uzupełnił zawodnik z dziką kartą – Dominik Kubera.

Fredrik Lindgren wygraną otworzył pierwszą serię startów 6. rundy 2021 Orlen Lublin FIM SGP of Poland. Bartosz Zmarzlik, który nieustannie odpierał ataki Roberta Lamberta, przekroczył linię mety jako pierwszy. Do grona zwycięzców dołączyli również Dominik Kubera i Artem Laguta.

Matej Zagar na ostatnim okrążeniu 9. wyścigu został minięty przez Leona Madsena i ostatecznie musiał zadowolić się drugą pozycją. Dominik Kubera nie pozostawił cienia wątpliwości swoim rywalom i pomknął pewnie po kolejne zwycięstwo. Walka do ostatnich metrów między Maxem Frickiem a Bartoszem Zmarzlikiem, z której zwycięsko wyszedł Australijczyk.

Z kolei w 12. biegu fatalny upadek Martina Vaculika i Jasona Doyle’a. Słowak udał się do szpitala, a zawodnik FOGO UNII Leszno po dłuższej chwili o własnych siłach wrócił do parku maszyn. Powtórka pechowa dla Wiktora Lamparta, który dotknął taśmy. W jego miejsce wyjechał Mateusz Świdnicki. Zawodnik rezerwowy po kontakcie z Jasonem Doylem upadł na tor. Bieg został powtórzony w pełnym składzie. Powodem był jednak… nierówny start taśmy. W kolejnej odsłonie tej samej gonitwy, Australijczyk i Polak ponownie zanotowali upadek, tym razem na pierwszym łuku. Finalnie w 12. wyścigu triumfował Artem Laguta.

Czwarta seria startów należała zdecydowanie do Dominika Kubery. Zawodnik z dziką kartą szybko wysunął się na prowadzenie, którego nie oddał do samego końca.  Na lubelskim owalu brylował także Bartosz Zmarzlik po fantastycznym ataku na Emila Sayfutdinova na drugim okrążeniu 14. wyścigu. Do grona zwycięzców dołączyli też Robert Lambert i Tai Woffinden. 2 „oczka” powędrowały na konto Macieja Janowskiego, który został sfaulowany przez Fredrika Lindgrena. Decyzją sędziego, Szwed został wykluczony po wyścigu.

Zmarzlik wygrał fazę zasadniczą. Nie pozostawił cienia wątpliwości swoim rywalom i pewnie pomknął po kolejne zwycięstwo. w ostatniej serii triumfowali także Jason Doyle, Artem Laguta i Fredrik Lindgren.

Do wielkiego finału kolejno zameldowali się Bartosz Zmarzlik, Fredrik Lindgren, Artem Laguta i Dominik Kubera. Zawodnik BETARD SPARTY Wrocław na drugim okrążeniu minął na dystansie Zmarzlika i to właśnie on zwyciężył w sobotniej odsłonie FIM SGP w Lublinie. Kubera znalazł się na trzecim miejscu. Bez szans w tym wyścigu był Lindgren.

Wyniki 2021 ORLEN Lublin FIM SGP (6. runda):

 1. Artem Laguta (MFR) – 19
 2. Bartosz Zmarzlik (Polska) – 19
 3. Dominik Kubera (Polska) – 13
 4. Fredrik Lindgren (Szwecja) – 12
 5. Emil Sayfutdinov (MFR) – 10
 6. Tai Woffinden (Wielka Brytania) – 9
 7. Max Fricke (Australia) – 8
 8. Anders Thomsen (Dania) – 8
 9. Robert Lambert (Wielka Brytania) – 7
 10. Jason Doyle (Australia) – 6
 11. Martin Vaculik (Słowacja) – 5
 12. Leon Madsen (Dania) – 5
 13. Krzysztof Kasprzak (Polska) – 5
 14. Matej Zagar (Słowenia) – 5
 15. Maciej Janowski (Polska) – 4
 16. Oliver Berntzon (Szwecja) – 3
 17. Wiktor Lampart (Polska) – 0
 18. Mateusz Świdnicki (Polska) – 0

Klasyfikacja generalna:

 1. Bartosz Zmarzlik (Polska) – 101
 2. Artem Laguta (MFR) – 100
 3. Fredrik Lindgren (Szwecja) – 80
 4. Emil Sayfutdinov (MFR) – 79
 5. Maciej Janowski (Polska) – 72
 6. Tai Woffinden (Wielka Brytania) – 65
  ————————————-
 7. Leon Madsen (Dania) – 59
 8. Max Fricke (Australia) – 52
 9. Jason Doyle (Australia) – 47
 10. Martin Vaculik (Słowacja) – 45
 11. Robert Lambert (Wielka Brytania) – 41
 12. Anders Thomsen (Dania) – 35
 13. Dominik Kubera (Polska) – 34
 14. Matej Zagar (Słowenia) – 27
 15. Krzysztof Kasprzak (Polska) – 14
 16. Oliver Berntzon (Szwecja) – 10

 

Paulina Wiśniewska