Sobota z PGE Ekstraligą i kibicami na trybunach – zapowiedź 6. rundy

Fot. Klaudia Żurawska vel Dziurawiec
Fot. Klaudia Żurawska vel Dziurawiec

Nietypowo, bo w sobotę, zaczniemy weekend z najlepszą żużlową ligą świata. To świetne wieści dla kibiców, bo decyzją Prezesa Rady Ministrów, Mateusza Morawieckiego od 15 maja kibice będę mogli wrócić na trybuny i zająć maksymalnie 25% pojemności stadionu. Przypominamy o dezynfekcji, maseczkach i zachowaniu bezpiecznej odległości, by jak najdłużej cieszyć się obecnością na stadionach PGE Ekstraligi.

Spotkania leszczyńsko-zielonogórskie od zawsze są dawką sporych żużlowych emocji. Na ten mecz w awizowanym składzie MARWIS.PL FALUBAZU brakuje będącego ostatnio w słabszej dyspozycji kapitana Piotra Protasiewicza. Czy popularny żużlowiec po treningach zastąpi w składzie Kacpra Grzelaka, czy Jana Kvecha? Inna decyzja trenera Piotra Żyto byłaby olbrzymią niespodzianką. W zestawieniu FOGO UNII Leszno trudno szukać większych korekt i trener Piotr Baron postawił na sprawdzone ustawienia.

15.05, godz. 16:00 FOGO UNIA Leszno – MARWIS.PL FALUBAZ Zielona Góra
Transmisja LIVE w ELEVEN SPORTS 2 (studio od 15:30)

Studio: Anita Mazur, Kacper Gomólski
Komentarz: Piotr Olkowicz, Maciej Markowski
Redaktor: Mikołaj Kruk

Sędzia: Piotr Lis
Komisarz toru: Arkadiusz Kalwasiński

Informacje organizacyjne przed meczem TUTAJ.

Szykuje się debiut Pawła Miesiąca! Żużlowiec, który w ostatnich sezonach popisywał się widowiskową jazdą i punktował dla MOTORU Lublin, teraz zasilił szeregi ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM i właśnie w meczu ze swoim byłym klubem ma szansę na debiut w grudziądzkim kevlarze. W składzie brakuje za to Krzysztofa Kasprzaka. Czy były wicemistrz Świata wskoczy za Miesiąca, a może zastąpi innego awizowanego seniora? W ligowej tabeli MOTOR jest na drugim miejscu, a ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM zajmuje ostatnią pozycję, ale to nie oznacza, że w tym meczu zabraknie emocji. Starcia Pedersena z Lagutą mogą być ozdobą tego meczu.

15.05, godz. 21:00 ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz – MOTOR Lublin
Transmisja LIVE w ELEVEN SPORTS 1 (studio od 20:45)

Studio: Marcelina Rutkowska, Ryszard Dołomisiewicz
Komentarz: Michał Korościel, Marcin Kuźbicki
Redaktor: Marcin Musiał

Sędzia: Artur Kuśmierz
Komisarz toru: Jacek Krzyżaniak

Informacje organizacyjne przed meczem TUTAJ.

Relację z obu spotkań będzie można śledzić w oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi, która będzie wzbogacona multimediami zza kulis spotkania. Dzięki aplikacji wybierasz razem z innymi kibicami najlepszego zawodnika – Rajdera Meczu. Podczas zmagań będzie można włączyć się także do zabawy „Komu kibicujesz?” i pokazać swoje zaangażowanie w ramach dopingu dla konkretnej drużyny.

Ponad 20 000 wirtualnych drużyn zostało zgłoszonych do gry Eliga Manager. Nie masz jeszcze swojej drużyny? Do wzięcia udziału w zabawie wystarczy posiadać aplikację PGE Ekstraligi, która dostępna jest w Google Play, App Store oraz App Gallery.

Piotr Kaczmarek