Słoneczne Święta w Toruniu. EWINNER APATOR lepszy od MARWIS.PL FALUBAZU na inaugurację PGE Ekstraligi

Fot. Marcin Karczewski
Fot. Marcin Karczewski

Na inaugurację PGE Ekstraligi 2021, beniaminek EWINNER APATOR Toruń podejmował MARWIS.PL FALUBAZ Zielona Góra. W niedzielne, świąteczne popołudnie, pogoda szczodrze obdarowała kibiców słońcem, a odpowiednio przygotowany tor zapewnił przednie widowisko. Pomimo zaciętej wymiany ciosów, mecz zakończył się pewnym zwycięstwem torunian 51:39.

Pierwsza seria stanowiła pokaz zarówno efektywności, jak i efektowności ze strony gospodarzy z Torunia. Był to jednocześnie pokaz wielu błędów zawodników MARWIS.PL FALUBAZU, którzy, z wyjątkiem Patryka Dudka oraz Maxa Fricke, borykali się ze słabą prędkością na dystansie. Kompletnie odmienne oblicza zespołów w pierwszej fazie spotkania poskutkowały ośmiopunktową zaliczką EWINNER APATORA. W pamięci kibiców szczególnie zapadło podwójne zwycięstwo pary w wykonaniu Adriana Miedzińskiego (9+1) i Pawła Przedpełskiego w 1. biegu, czy pogoń Krzysztofa Lewandowskiego za Fabianem Ragusem w wyścigu młodzieżowców.

Pierwsze przełamanie gości w postaci biegowego zwycięstwa nastąpiło w 5. biegu, gdy Fricke wjechał na metę przed Robertem Lambertem oraz Piotrem Protasiewiczem. Z powtórki wyścigu wykluczony został Miedziński, który upadł na tor na wyjściu z pierwszego łuku. Ostatni bieg drugiej serii został rozegrany pod dyktando EWINNER APATORA, czego dowodem była parowa jazda i podwójne zwycięstwo Pawła Przedpełskiego oraz Jacka Holdera w biegu siódmym.

Do zjawiskowej rywalizacji obu par doszło w biegu 9., w którym Fricke perfekcyjnie wykorzystał pierwsze pole startowe, a niepokonany Patryk Dudek dwoił się i troił na zewnętrznej części toru, skutecznie odpierając ataki Jacka Holdera oraz Przedpełskiego. Z kolei w dziesiątym wyścigu, Matej Zagar zaprezentował kapitalną, ofensywną jazdę, wykorzystując błąd  Miedzińskiego, przedarł się na czoło stawki i dowiózł indywidualne zwycięstwo dla MARWIS.PL FALUBAZU. Słoweniec wygrał swój pierwszy wyścig w PGE Ekstralidze na MotoArenie od 2017 roku.

Do dramatycznie wyglądającego zdarzenia doszło w biegu 13. Zagar popełnił błąd na wyjściu z drugiego łuku drugiego okrążenia. Jadąc tuż za Fricke, Słoweniec nagle zmienił tor jazdy i nadział się na tylne koło w motocyklu swojego partnera. W powtórce wyścigu ambitnie walczący Max Fricke zdołał wyłącznie przedzielić parę gospodarzy. Biegi nominowane nie zatarły obrazu całego spotkania i potwierdziły dominację gospodarzy, którzy przypieczętowali zwycięstwo drużyny EWINNER APATORA Toruń.

Najskuteczniejsi w zespole beniaminka PGE Ekstraligi byli Paweł Przedpełski (11+1) oraz Jack Holder (10+2). W zespole MARWIS.PL FALUBAZU klasą dla samego siebie w pierwszej fazie spotkania był Patryk Dudek (13). Wtórował mu w twardej walce z rywalami Max Fricke (13+1).

Relacja z meczu dostępna TUTAJ.

 

Krzysztof Zawadzki