Ślączka, Vaculik, Cierniak i Cegielski gośćmi magazynu PGE Ekstraligi w WP SportoweFakty (22.04.21, godz. 12:30)

W czwartek kolejne wydanie magazynu WP SportoweFakty. Tym razem gośćmi Marcina Musiała będą Janusz Ślączka (trener ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz), Martin Vaculik (MOJE BERMUDY STAL Gorzów), Mateusz Cierniak (MOTOR Lublin) i Krzysztof Cegielski. Początek programu o godz. 12:30.

MOJE BERMUDY STAL Gorzów w sposób wymarzony rozpoczęła rozgrywki PGE Ekstraligi. Drużyna najpierw sensacyjnie wygrała w Lesznie, później, już zgodnie z planem, pokonała MOTOR Lublin. Martin Vaculik opowie o tajemnicach swojej prędkości, kto przygotowuje mu silniki, z jakich opon korzysta oraz wyjaśni kwestię testów. Zapewne przed starciem w Lesznie kosztowało go to sporo nerwów.

Obok Bartosza Zmarzlika, Vaculik jest liderem gorzowian. Obaj u progu sezonu imponują szybkością i niektórzy już zacierają ręce na ich pojedynki w Grand Prix oraz wskazują ich na faworytów do tytułu. Co na to Vaculik? Jak zapatruje się na ewentualną rywalizację o najwyższe cele w Grand Prix ze Zmarzlikiem? Prywatnie przecież się przyjaźnią i czy jego zdaniem może to jakoś wpłynąć na ich relacje? To wszystko w naszym programie.

Pierwszym gościem Marcina Musiała będzie jednak trener ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz, Janusz Ślączka. Przed szkoleniowcem grudziądzkiej ekipy ważny weekend, bowiem w trakcie niego odbędą się dwa domowe mecze. Jaki ma plan na oba spotkania? Czy znajdzie receptę, by w jakiś sposób zaskoczyć żużlowców BETARD SPARTY Wrocław i MOJE BERMUDY STALI Gorzów?

Niegdyś Witold Skrzydlewski nazwał Janusza Ślączkę największym cwaniakiem wśród trenerów. Wobec tego jaki ma on pomysł na powstrzymanie Artema Lagutę, który w ostatnich sezonach był zdecydowanym liderem ekipy z Grudziądza? Ślączka zostanie też poproszony o ocenę formy swoich zawodników, szczególnie Kennetha Bjerre oraz o wyjaśnienie, jaką rolę w zespole odgrywa były szkoleniowiec, Robert Kempiński.

Następnie w Magazynie PGE Ekstraligi rozmowa z debiutującym w tym sezonie w najwyższej klasie rozgrywkowej Mateuszem Cierniakiem. Zawodnik MOTORU Lublin ma za sobą udany występ w Gorzowie, gdzie zdobył 6 punktów i bonus. Jakie wrażenia i odczucia wiązały się z pierwszym meczem w PGE Ekstralidze? Czy odczuł duży przeskok poziomu w porównaniu do eWinner 1. Ligi Żużlowej? Jakie ma spostrzeżenia i wnioski dotyczące tego spotkania oraz swojej roli w lubelskim zespole? Nie zabraknie też pytania o weekendowe potyczki Motoru, który w piątek podejmie ELTROX WŁÓKNIARZA Częstochowa (LIVE w ELEVEN SPORTS 1), a w niedzielę BETARD SPARTĘ Wrocław (LIVE w nSport+).

Po rozmowach z Januszem Ślączką i Mateuszem Cierniakiem, nastąpi połączenie ze wspomnianym już Martinem Vaculikiem, a na koniec gościem będzie Krzysztof Cegielski. Szef Stowarzyszenia Metanol odpowie na pytania dotyczące zmian w regulaminie sanitarnym, Dominiku Kuberze, a także o sekrecie metamorfozy między 1. a 2. kolejką Janusza Kołodzieja, którego Cegielski jest menedżerem.

Start Magazynu PGE Ekstraligi w czwartek, 22 kwietnia o godz. 12:30. Player z transmisją będzie dostępny na WP SportoweFakty.