Składy na Drużynowe Mistrzostwa Europy U23 w Tarnowie

Fot. Patryk Kowalski

Po raz drugi w historii odbędą się Drużynowe Mistrzostwa Europy do lat 23. W niedzielę (2 października) o godz. 18:00, na torze w Tarnowie o medale powalczą reprezentacje Danii, Szwecji, Wielkiej Brytanii i Polski. Biało-czerwoni będą bronić tytułu. Znane są składy wszystkich zespołów. Trwa internetowa sprzedaż biletów – na stronie bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl.

Historia European U23 Team Speedway Championship jest krótka. Po raz pierwszy te zawody zorganizowano przed rokiem. W finale na torze w Daugavpils najlepsza okazała się Polska, wyprzedzając Danię, Łotwę i Niemcy. W tym roku wybór Rafała Dobruckiego padł na Jakuba Miśkowiaka, Wiktora Lamparta i Dominika Kuberę, którzy przed rokiem reprezentowali kraj w turnieju. Skład uzupełnią Bartłomiej Kowalski oraz Mateusz Cierniak.

Podopieczni Rafała Dobruckiego w tegorocznym finale na torze w Tarnowie mierzyć się będą z reprezentacjami Wielkiej Brytanii i Szwecji, które zwyciężały w półfinałach, a także Danii. Ubiegłoroczni wicemistrzowie Europy zostali nominowani do startu w decydującym o podziale medali turnieju obok broniących tytułu Polaków, którzy z pewnością wystąpią w roli faworytów. Menedżerowie wszystkich drużyn podali już składy, w jakich pojawią się w Tarnowie.

WIELKA BRYTANIA

Dan Bewley
Tom Brennan
Drew Kemp
Leon Flint
Jason Edwards

Menedżerowie: Oliver Allen i Neil Vatcher

SZWECJA

Anton Karlsson
Jonatan Grahn
Noel Wahlquist
Ludvig Selvin
Casper Henriksson

Menedżer: Mikael Karlsson

POLSKA

Mateusz Cierniak
Wiktor Lampart
Bartłomiej Kowalski
Jakub Miśkowiak
Dominik Kubera

Menedżer: Rafał Dobrucki

DANIA

Matias Nielsen
Tim Sorensen
Mads Hansen
Jonas Seifert-Salk
Kevin Juhl Pedersen

Menedżer: Hans Nielsen

Trwa sprzedaż biletów na październikowe wydarzenie. W wejściówki można się zaopatrywać na stronie bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl. Szczegółowy cennik dostępny jest TUTAJ