PGE Ekstraliga PGE Ekstraliga

Showmani pojadą w PGE IMME

Przed najlepszymi żużlowcami na świecie niezwykle intensywny weekend. Po sobotniej rundzie Grand Prix w Malilli i niedzielnej kolejce PGE Ekstraligi, w poniedziałek staną oni do rywalizacji w PGE Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostwach Ekstraligi. Turniej w Gdańsku zapowiada się interesująco nie tylko z powodu obecności najskuteczniejszych ligowców tego sezonu, ale także dzięki temu, że na torze zaprezentują się żużlowcy, tworzący największe show w PGE Ekstralidze.

Numer 1 na liście startowej to również numer 1 w klasyfikacji punktów wywalczonych na dystansie, czyli po rozegraniu pierwszego łuku. Mowa oczywiście o Rune Holcie, który w tym sezonie wyprzedził na torze aż 23 rywali. Biegi z udziałem lidera Włókniarza Vitroszlif Crossfit Częstochowa rzadko bywają nudne, a dowód tego mieliśmy podczas niedzielnego meczu w Toruniu. W całym sezonie Holta stracił na dystansie tylko trzy punkty, co łącznie daje mu świetny bilans +20 „oczka”. Kapitalne i efektywne akcje dały 43-latkowi możliwość startu w gdańskich zawodach.

Drugim bilansem w PGE Ekstralidze legitymuje się Leon Madsen, który po rywalizacji na torze zdobył dodatkowo 15 punktów (19 zyskał, 4 stracił). Jak widać, najwięksi ligowi showmani reprezentują barwy klubu z Częstochowy, który notabene dysponuje jednym z najciekawszych torów w całej lidze. Do wewnętrznego pojedynku „Lwów” dojdzie w piątym wyścigu, ale emocje powinny towarzyszyć kibicom już od pierwszej odsłony. Razem z Holtą wystartuje wtedy Niels Kristian Iversen, zamykający podium w klasyfikacji punktów wywalczonych na dystansie. Nieustępliwość na torze dodała Duńczykowi 12 „oczek” do ligowych statystyk.

W PGE IMME nie zabraknie również czwartego żużlowca we wspomnianej klasyfikacji, którym jest Piotr Protasiewicz. Kapitan Ekantor.pl Falubazu Zielona Góra zapisał na swoje konto 10 punktów więcej, dzięki udanej rywalizacji na dystansie. Identycznym bilansem może pochwalić się Fredrik Lindgren, którego nie zobaczymy w poniedziałek w Gdańsku. Obecni będą za to zawodnicy z kolejnych miejsc, czyli Bartosz Zmarzlik, Tai Woffinden i Artem Laguta. Udział wyżej wymienionych żużlowców daje nam gwarancję, że w PGE IMME nie zabraknie wielkich emocji.

Najlepsi zawodnicy PGE Ekstraligi na dystansie (w kwadratowym nawiasie bilans wywalczonych punktów):

[+20] Rune Holta (Włókniarz Vitroszlif Crossfit Częstochowa)
[+15] Leon Madsen (Włókniarz Vitroszlif Crossfit Częstochowa)
[+12] Niels Kristian Iversen (Cash Broker Stal Gorzów)
[+10] Piotr Protasiewicz (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra)
[+10] Fredrik Lindgren (ROW Rybnik)
[+7] Bartosz Zmarzlik (Cash Broker Stal Gorzów)
[+6] Tai Woffinden (Betard Sparta Wrocław)
[+6] Artem Laguta (MRGARDEN GKM Grudziądz)
[+6] Rafał Karczmarz (Cash Broker Stal Gorzów)

Rafał Gurgurewicz
Fot. Marcin Karczewski, Zuzanna Kloskowska, Kamil Woldański