PGE Ekstraliga PGE Ekstraliga

Sezon na prezentacje rozpoczęty. W Grudziądzu kibice nie zawiedli

W piątkowy wieczór w Grudziądzu odbyła się prezentacja drużyny. Trybuny hali widowiskowo-sportowej na osiedlu Lotnisko zapełnione były do ostatniego miejsca. Wszyscy zgodnie podkreślali cel, jaki klub postawił sobie na sezon 2018 – awans do fazy play-off. – Mam nadzieję, że żadne kontuzje i żadne inne przykre okoliczności nie spowodują tego, że tego celu nie osiągniemy – powiedział na powitanie prezes Arkadiusz Tuszkowski.

Impreza rozpoczęła się od niespodzianki dla kibiców, jaką przygotował Tomasz Gollob. – Życzę wam, żebyście zawsze wierzyli w sukces, zawsze dbali o klub, w którym jeździcie. Dalej musicie tworzyć tę piękną historię – powiedział do zawodników na specjalnym nagraniu wideo prosto z chińskiego Nanning. Klub otrzymał również licencję Tomasza Golloba z Grand Prix z sezonu 2010, kiedy to zdobył tytuł Indywidualnego Mistrza Świata. W najbliższym czasie zostanie ona wystawiona na aukcję, z której dochód zostanie przeznaczony na wsparcie leczenia Tomasza Golloba.

Wśród zaproszonych na prezentację oficjeli znalazł się między innymi prezydent Grudziądza – Robert Malinowski, który w telegraficznym skrócie opowiedział o finansach grudziądzkiego klubu. – W ubiegłym roku budżet klubu zamknął się w kwocie 6,7 miliona złotych, a klub nie ma żadnych zobowiązań. 

Na scenie, poza sztabem szkoleniowym, pojawili się wszyscy zawodnicy MRGARDEN GKM-u Grudziądz, którzy będą reprezentowali żółto-niebieskie barwy podczas zbliżającego się sezonu. Kapitan drużyny, Krzysztof Buczkowski, wspomniał o planach na najbliższy czas. – Integracja to nasz plan numer jeden na ten okres. Mamy kilka obozów, więc myślę, że zdążymy potrenować, zintegrować się i przede wszystkim przygotować do tego ciężkiego sezonu – powiedział. Zapytany przez prowadzącego imprezę Piotra Olkowicza o jakiekolwiek deklaracje, odpowiedział krótko: – Nie będę nic obiecywał. Będziemy robić wszystko, żeby ten cel, który mamy przed sobą zrealizować.

W trakcie prezentacji grudziądzcy kibice aktywnie włączali się w doping prowadzony przez najbardziej zagorzałych sympatyków drużyny, a publiczność zachwycona była mocnymi, rockowymi brzmieniami połączonymi z instrumentami smyczkowymi w wykonaniu duetu Need for Strings, które idealnie komponowały się z klimatem imprezy. Nie zabrakło również humorystycznych akcentów zaprezentowanych przez kabaret Czwarta Fala.

Po zakończeniu oficjalnej części zawodnicy jeszcze przez długi czas nie opuszczali hali sportowej, poświęcając sporo czasu dla swoich fanów. Była szansa zrobienia sobie zdjęcia, zdobycia autografu oraz zamienieniu kilku słów ze swoimi ulubieńcami.

Rafał Kowalski
Kamil Rychlicki
Fot. Dariusz Ryl