Sezon 2021 z imprezami juniorskimi i eliminacjami

W tym roku pandemia koronawirusa sprawiła, że celem nadrzędnym dla GKSŻ stało się odjechanie rozgrywek ligowych. Imprezy młodzieżowe i eliminacje mistrzostw Polski zostały ograniczone do minimum. W sezonie 2021 ma być inaczej.

Sytuacja jest oczywiście trudna, bo każdego dnia bijemy rekordy zakażeń na koronawirusa. Z drugiej jednak strony kluby intensywnie działają w okresie transferowym. Wiele z nich ma ambitne plany. Słychać także o świetnych kontraktach dla zawodników, a to oznacza, że normalnie szykujemy się do sezonu. Chcemy, żeby wszystko wróciło do normy – powiedział Piotr Szymański, przewodniczący GKSŻ dla polskizuzel.pl.

Co oznacza powrót do normy? Przede wszystkim organizację imprez, których w tym roku nie było lub których liczba została ograniczona do minimum. – Zamierzamy organizować wszystkie eliminacje do zawodów rangi mistrzostw Polski, a przede wszystkim imprezy juniorskie – podkreśla Szymański.

Bardzo duży nacisk zostanie położony na rozwój juniorów. – Musimy wrócić do szkolenia, bo młodzież nie może pozwolić sobie na kolejny taki rok. W związku z tym apeluję dla klubów, aby uwzględnić to w przyszłorocznych budżetach, bo tym razem nie zamierzamy z niczego rezygnować. Na to również musi znaleźć się miejsce – podsumowuje Szymański.

Źródło: polskizuzel.pl