Sebastian Niedźwiedź z kontraktem w STELMET Falubazie Zielona Góra

Fot. Mateusz Wójcik
Fot. Mateusz Wójcik

Zielonogórzanie zaprezentowali szóstego zawodnika na sezon 2020 PGE Ekstraligi. Tym razem jest to Sebastian Niedźwiedź, który minionego roku startów nie zaliczy do udanych. Zawodnik nadal jednak wierzy w poprawę jego sytuacji.

Nie ukrywam, że podczas mojej dotychczasowej przygody z żużlem, to był najgorszy sezon. W poprzednich zmagałem się z kontuzjami, ale sobie z nimi poradziłem. A teraz właściwie nigdzie nie jeździłem i to był największy problem. Jak nie jeżdżę, to nie zarabiam, a sprzęt, amortyzacja, przygotowanie do treningów, wszystko kosztuje. Trudna sytuacja dla żużlowca – powiedział pochodzący z Rawicza 22-latek dla zuzel.falubaz.com.

Sebastian Niedźwiedź dołączył do Zielonej Góry przed sezonem 2016 i był podstawowym juniorem w ekstraligowych pojedynkach. Wychowanek rawickiego Kolejarza mógł jednak mówić o sporym pechu. Dwuletni okres startów przy W69 to kilka groźnych kontuzji. Ta najpoważniejsza miała miejsca w sierpniu 2017 roku, kiedy w wyniku groźnego upadku w Rybniku doznał złamania kilku kręgów. Ostatni sezon juniorski (2018) zakończył ze średnią 1.000.

Początek sezonu 2019 w jego wykonaniu był całkiem niezły, bo zajął drugie miejsce w eliminacjach Złotego Kasku. Problemy zaczęły się w późniejszym okresie. Ostatecznie w barwach STELMET Falubazu wystąpił w minionym sezonie jedynie w drugim meczu półfinałowym przeciwko forBET Włókniarz Częstochowa. Nie zdobył jednak żadnego punktu, zaliczył tylko wykluczenie.

– Rok 2019 będę kojarzyć ze złymi decyzjami. Ale już zacząłem się wdrażać do nowego sezonu. Mam sprawdzony tryb przygotowań, jednak będę też wprowadzał nowości, by jak najbardziej być gotowym do startów na dobrym poziomie. Trzeba z pełnej rury uderzyć i skutecznie zacząć nowy rok! – zakończył zawodnik zielonogórskiego zespołu.

#HejHejFalubaz | Sebastian Niedźwiedź

#HejHejFalubaz Sebastian Niedźwiedź to kolejny zawodnik, który ma ważny kontrakt z naszą drużyną na sezon 2020http://zuzel.falubaz.com/post/hejhejfalubaz-sebastian-niedzwiedzNiedźwiedź Racing #72

Opublikowany przez Falubaz Zielona Góra Niedziela, 10 listopada 2019

Źródło: zuzel.falubaz.com