Kacper Mania zwycięzcą cyklu Pucharu Ekstraligi 250cc. Paweł Sitek najlepszy w Ostrowie Wlkp.

07.09.2023 09:13

Kacper Mania zwyciężył w rozgrywkach Pucharu Ekstraligi 250cc w sezonie 2023. Na podium cyklu znaleźli się również Filip Bęczkowski (2. miejsce). Trzecie miejsce przypadło Damianowi Millerowi. Ostrowska runda rozgrywek szkoleniowych należała do reprezentanta gospodarzy.

Zawody 8. rundy Pucharu Ekstraligi 250cc w Ostrowie Wielkopolskim padły łupem Pawła Sitka, to on zdobywając 14 punktów oraz zwyciężając w biegu finałowym, znalazł się na najwyższym stopniu podium. Drugie miejsce zajął Filip Bęczkowski (STAL Gorzów) z dorobkiem 13 pkt. Na najniższym stopniu podium z 11 “oczkami” stanął Kacper Mania z GROPEX UNII Leszno

Wyrównany wysoki poziom zawodów obfitował w emocjonujące pojedynki i wiele mijanek. Na stadionie w Ostrowie Wielkopolskim, po ukończeniu ostatniej odsłony zmagań w cyklu, nastąpiła podwójna dekoracja podczas której zostali wyróżnieni najlepsi zawodnicy Pucharu Ekstraligi 250cc. W nim zwyciężył Mania (111 pkt), drugi rozgrywki ukończył Bęczkowski (105 pkt), a trzeci był Damian Miller, adept GKM-u Grudziądz (83 pkt).