DPE 250cc: GROPEX UNIA Leszno najlepsza w Krośnie

09.09.2023 10:26

W piątkowe popołudnie rozegrana została przedostatnia runda Drużynowego Pucharu Ekstraligi 250cc. W Krośnie zawodnicy leszczyńskiej drużyny zapewnili sobie pierwsze miejsce, natomiast na drugim stanęły, aż trzy zespoły: WŁÓKNIARZ Częstochowa, TŻ OSTROVIA Ostrów Wlkp. i gospodarze – CELLFAST WILKI.

Na torze w Krośnie odbyło się bardzo wyrównane spotkanie, tym razem to adepci GROPEX UNII Leszno w składzie: Kacper Mania, Maksymilian Kostera oraz Emil Konieczny uplasowali się na pierwszym miejscu z dorobkiem 22 punktów.

Natomiast z 18 punktami, ex aequo na drugim stopniu podium stanęli adepci drużyn: WŁÓKNIARZA Częstochowa (Maksymilian Pawełczak, Alan Ciurzyński, Dawid Rozpędek), TŻ OSTROVIA Ostrów Wlkp. (Paweł Sitek, Nikodem Łuczak i Franciszek Dymowski) oraz CELLFAST WILKI Krosno (Oskar Kręglicki, Adam Putkowski i Arkadiusz Kordek).

Przed nami ostatnia, decydująca runda, która odbędzie się w przyszłą sobotę w Grudziądzu (16.09). W klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce zajmuję drużyna STALI Gorzów.