Bartosz Zmarzlik zwycięzcą XXXV Kryterium Asów w Bydgoszczy

24.03.2024 16:41

Żużlowiec ORLEN OIL MOTORU Lublin wygrał wszystkie wyścigi!

Na drugim miejscu zawody ukończył Szymon Woźniak z 12 pkt (3,3,3,0,3), a o trzecim miejscu na podium zadecydował wyścig dodatkowy, w którym Artem Laguta pokonał Jasona Doyle`a. W XX-biegowym turnieju obaj wywalczyli po 10 pkt.

Chłodna głowa, dobra analiza i decyzje – powiedział Bartosz Zmarzlik dla TVP Sport. – Lepiej zacząć sezon wygranymi biegami. W tamtym roku wyjechałem z Bydgoszczy z poczuciem tego, że byłem wolny. Teraz inaczej wygląda ten wieczór – jestem bardziej uśmiechnięty.

Już w pierwszej serii zawodów w jednej z gonitw zmierzyli się niezwykle mocni zawodnicy, w tym trzech Indywidualnych Mistrzów Świata: Bartosz Zmarzlik, Jason Doyle, Artem Laguta oraz Patryk Dudek. Ostatecznie trzy “oczka” do mety dowiózł zawodnik ORLEN OIL MOTORU Lublin.

W piątym biegu, po zaciętej rywalizacji, Zmarzlik zdołał wywalczyć pierwszą pozycję przed Krzysztofem Buczkowskim. Fenomenalnie ze startu dysponowany był Szymon Woźniak, zostawiając całą stawkę daleko z tyłu.

Po dwóch zerówkach na koncie w końcu zwycięstwo przy swoim nazwisku zapisał Patryk Dudek. Daniel Jeleniewski podjął decyzję o wycofaniu się z turnieju. W jego miejsce na torze pojawili się rezerwowi – Olivier Buszkiewicz i Franciszek Karczewski.

W piętnastym wyścigu doszło do konfrontacji dwóch niepokonanych – Bartosza Zmarzlika i Szymona Woźniaka. Finalnie triumfował ten pierwszy, przekraczając linię mety przed Dominikiem Kuberą oraz Mateuszem Szczepaniakiem. Sensacyjnie ostatnie miejsce zajął Woźniak.

Do samego końca Bartosz Zmarzlik utrzymywał wysoki poziom, zwyciężając bezapelacyjnie całe zawody z kompletem 15 punktów. O tym, kto zajmie pozostałe miejsca na podium, zadecydował bieg dodatkowy, w którym Artem Laguta poradził sobie z Jasonem Doylem.