Sajdak, A. Laguta, Woźniak i Dryła w magazynie WP SportoweFakty (13.05.21, godz. 12:30)

Portal WP SportoweFakty przygotował kolejny odcinek magazynu PGE Ekstraligi. Tym razem gośćmi będą Dariusz Sajdak (mechanik G. Laguty), Artem Laguta (BETARD SPARTA Wrocław), Szymon Woźniak (MOJE BERMUDY STAL Gorzów) i Tomasz Dryła (CANAL+). Początek programu o godz. 12:30.

Czwartkowy program, który poprowadzi Marcin Musiał, rozpocznie się od rozmowy z mechanikiem Grigorija Laguty, Dariuszem Sajdakiem, który zostanie zapytany m.in. o to, jak to jest z pogodą i jej wpływem na sprzęt. Podczas ostatniego starcia ELTROX WŁÓKNIARZA Częstochowa z BETARD SPARTĄ Wrocław (38:52), gospodarze, którym wybitnie tamtego dnia się nie wiodło, wskazywali, że dotychczas nie trenowali w tak letnich warunkach, w jakich przyszło im się zmierzyć w trakcie niedzielnego meczu i stąd ich gorsza jazda.

Gość magazynu postara się też wyjaśnić, jak to się dzieje, że Bartosz Zmarzlik czy Maciej Janowski na silnikach od tunera Ryszarda Kowalskiego są nie do złapania dla przeciwników, a już Kacper Woryna ma wielkie problemy i zawodzi oczekiwania. W czym może tkwić tego przyczyna?

Jako drugi gościem Marcina Musiała będzie Artem Laguta, który może być w szampańskim nastroju po niedzielnych zawodach w Częstochowie. Rosjanin potwierdził, że ma patent na tor przy Olsztyńskiej i w sześciu startach zdobył aż 17 punktów. Czy wysoką formę utrzyma także na torze we Wrocławiu? W pierwszym tegorocznym meczu na Stadionie Olimpijskim przeciwko EWINNER APATOROWI Toruń tak przekonujący, jak w poprzednich latach przy Paderewskiego nie był. Tymczasem już w niedzielę do Wrocławia zawita lider tabeli, a więc MOJE BERMUDY STAL Gorzów.

Rosjanin zostanie też zapytany o jego odczucia w BETARD SPARCIE, jak dużo drużynie dają rady Grega Hancocka oraz czy ma jakieś wieści na temat powrotu na tor Taia Woffindena. W środę trzykrotny mistrz świata poinformował, że kłopot stanowią więzadła.

Obecność brytyjskiego mistrza zapewne by się wrocławianom przydała już podczas wspomnianej niedzielnej konfrontacji. Reprezentant MOJE BERMUDY STALI będzie kolejnym, trzecim gościem w magazynie będzie Szymon Woźniak, który razem z drużyną z Gorzowa na razie mknie przez rozgrywki PGE Ekstraligi jak burza.

W czym tkwi tajemnica jego dobrej formy? Czy jego zdaniem w końcu udało mu się ją ustabilizować? Czy dobre wyniki to efekt świetnej atmosfery w MOJE BERMUDY STALI Gorzów? Ile w jego jazdę wniósł trener Stanisław Chomski? Czy dużo zawdzięcza doświadczonemu szkoleniowcowi? Marcin Musiał spyta też, gdzie zdaniem Woźniaka jest jego sufit, jeśli chodzi o osiągane rezultaty. Szczery rozmówca jakim zawsze jest wychowanek bydgoskiej Polonii nie powinien mieć problemów z udzieleniem odpowiedzi na tak bezpośrednie pytanie.

Na koniec gościem będzie od dłuższego czasu nieobecny w mediach komentator nSport+, Tomasz Dryła. Jego absencja wynikała z choroby COVID-19, z którą na szczęście dziennikarzowi udało się wygrać. Z nim rozmowa skupi się na problemach, przez jakie przechodzi ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa. Drużyna jest w kryzysie i w żaden sposób nie spełnia przedsezonowych oczekiwań. Co o tych kłopotach myśli Dryła? Czy jego zdaniem praca na stanowisku trenera Piotra Świderskiego jest zagrożona?

Poznamy też opinie komentatora na temat pozostałych dotychczasowych wydarzeń w PGE Ekstralidze. Nie zabraknie też kwestii niedzielnego starcia we Wrocławiu, który jawi się jako absolutny hit nadchodzącego weekendu. Mecz BETARD SPARTY z MOJE BERMUDY STALĄ skomentuje właśnie Dryła.

Start Magazynu PGE Ekstraligi w czwartek, 13 maja o godz. 12:30. Player z transmisją będzie dostępny na WP SportoweFakty.