Rundy FIM SGP w Szwecji odwołane. Organizatorzy pracują nad nowym formatem cyklu w 2020 roku

Fot. Wojciech Tarchalski
Fot. Wojciech Tarchalski

Nie dojdą do skutku dwie rundy FIM Speedway Grand Prix zaplanowane w szwedzkich miastach – Malilli oraz Hallstavik. Organizatorzy poinformowali także, że pracują nad nowym formatem tegorocznej walki o tytuł mistrza Świata, w którym odbyć się ma minimum osiem rund.

W związku z trwającymi obawami zdrowotnymi i ograniczeniami dotyczącymi COVID-19, z przykrością informujemy o odwołaniu w 2020 Norrbil Swedish FIM Speedway Grand Prix oraz 2020 Scandinavian FIM Speedway Grand Prix. Imprezy miały się odbyć w Hallstavik odpowiednio 25 lipca i Malilli 15 sierpnia – poinformowali organizatorzy na stronie speedwaygp.com.

W planach jest nowy format tegorocznego cyklu. – Nadal staramy się zorganizować Indywidualne Mistrzostwa Świata i koronować mistrza Świata w październiku. W związku z tym ściśle współpracujemy z FIM nad planem awaryjnym, aby zapewnić, że w 2020 roku odbędzie się co najmniej osiem wydarzeń SGP. Więcej szczegółów na ten temat zostanie przekazanych w najbliższych tygodniach – zaznaczono w komunikacie.