Rundy eliminacyjne Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów odwołane

Fot. Patryk Kowalski
Fot. Patryk Kowalski

Zaplanowane na 6 czerwca eliminacje do Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów zostały odwołane. Międzynarodowa Federacja Motocyklowa wydała komunikat w tej sprawie, a do cyklu każda federacja, która występuje w FIM Speedway of Nations, zgłosi jednego zawodnika. Na tej podstawie powstanie ostateczna lista startowa.

Rundy eliminacyjne IMŚJ miały odbyć się w czerwcu w Ludwigslust, Rydze oraz Manchesterze.

Ponieważ sytuacja związana z chorobą koronawirusa (COVID-19) ciągle ewoluuje, FIM, Niemiecka Federacja Motocyklowa (DMSB), Łotewska Federacja Motocyklowa (LaMSF), Brytyjska Federacja Motocyklowa (ACU) oraz lokalni organizatorzy z przykrością ogłaszają odwołanie rund kwalifikacyjnych FIM Speedway U21, które miały się odbyć 6 czerwca w Ludwigslust, Rydze i Manchesterze – poinformowała FIM w swoim komunikacie na swojej stronie internetowej.

Niestety nie będzie można ponownie zaplanować tych wydarzeń. Wszystkie strony nadal monitorują sytuację i będą informować o zaktualizowanym kalendarzu, gdy będzie to możliwe i właściwe – wyjaśniła Międzynarodowa Federacja Motocyklowa.

Do IMŚJ każda federacja, która występuje w FIM Speedway of Nations, zgłosi jednego zawodnika. Na tej podstawie powstanie ostateczna lista startowa.