#RundaDlaNiny już w najbliższy weekend. PGE Ekstraliga pojedzie dla Niny Słupskiej

Od początku sezonu CANAL+, PGE Ekstraliga i kluby żużlowe w całej Polsce zjednoczyły się aby pomóc Ninie Słupskiej i zebrać jak najszybciej 9 milionów złotych, które potrzebne są na terapię genową dziewczynki. W związku z tym, że zbiórka powinna zakończyć się do końca czerwca – nadawcy rozgrywek CANAL+ i ELEVEN SPORTS zdecydowali, że 10. runda PGE Ekstraligi będzie poświęcona na pomoc dla dziewczynki.

Nina, siostrzenica sędziego Pawła Słupskiego, to 2-letnia dziewczynka z SMA, czyli rdzeniowym zanikiem mięśni. Szansą na ratunek dla dziewczynki jest terapia genowa. Jest ona nierefundowana w Polsce i kosztuje ponad 9 milionów złotych. Dodatkowo Nina może ją przyjąć tylko do określonej wagi ciała – 13,5 kilograma. Czasu jest zatem coraz mniej. Do zebrania nadal pozostało około 2,8 miliona złotych.

Podczas wszystkich meczów 10. rundy PGE Ekstraligi w transmisjach telewizyjnych na antenach ELEVEN SPORTS i nSport+ dodany zostanie znak wodny z hashtagiem #RundaDlaNiny. Nadawcy będą również przypominać o zbiórkach i możliwościach wpłat na rzecz chorej dziewczynki. Wesprzeć Ninę będzie można również na wszystkich czterech stadionach PGE Ekstraligi. Na kibiców czekać będą puszki, z których całość kwoty zostanie przeznaczona na leczenie 2-latki.

Nie możemy zwlekać. Wchodźmy na siepomaga.pl/nina i uratujmy Ninę jak najszybciej! Czasu na sfinansowanie leczenia jest coraz mniej, a wiemy jak wielkie serce ma całe środowisko żużlowe. Do zebrania pozostało około 2,8 miliona złotych. Liczymy, że wszyscy kibice przed telewizorami – zarówno Ci, którzy oglądają mecze w Eleven Sports jak i w nSport+ pomogą i uda się sfinansować lek dla Niny – mówi Marcin Majewski, szef żużla w CANAL+.

Więcej informacji na temat leczenia Niny Słupskiej znaleźć można pod linkiem siepomaga.pl/nina.