Runda zasadnicza PGE Ekstraligi na półmetku (zapowiedź #GOROST i #TORCZE)

Fot. Róża Koźlikowska

It went fast – powiedzieliby Brytyjczycy. Lief schnell – mogliby stwierdzić mieszkańcy Niemiec. Kibice w Polsce powiedzą po prostu, że szybko zleciało. Trudno się im dziwić, patrząc na fakt, że w piątkowe popołudnie rozpoczniemy półmetek zmagań w rundzie zasadniczej PGE Ekstraligi w sezonie 2022. A konkretnie rozpoczną się one w Gorzowie i Toruniu. Transmisja LIVE w ELEVEN SPORTS 1 (oraz usłudze CANAL+ Online).

Jako pierwsi spod taśmy ruszą żużlowcy MOJE BERMUDY STALI, którzy na stadionie im. Edwarda Jancarza podejmą beniaminka z Ostrowa Wielkopolskiego. Goście nie dość, że w tym sezonie nie zaznali jeszcze słodyczy wygranej, to od środy muszą się zmagać z brakiem kadrowym. Podczas 1. rundy Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów na tor upadł Jakub Poczta. U juniora ostrowskiej drużyny stwierdzono złamanie kości nadgarstka.

Zdecydowanym faworytem meczu będą gospodarze, którzy po sześciu rozegranych meczach zajmują trzecie miejsce w tabeli z dorobkiem 6 punktów. Ostrowianie dorobku punktowego będą szukać, a żeby to zrobić będą pytać o rady Chrisa Holdera. Były mistrz świata w tamtym roku na torze w Gorzowie, jeszcze w toruńskich barwach, zdobył 9 punktów z bonusem.

03.06, godz. 18:30 MOJE BERMUDY STAL Gorzów – ARGED MALESA Ostrów Wlkp.
LIVE w ELEVEN SPORTS 1 / CANAL+ Online

Studio: Anita Mazur, Krystian Plech
Komentarz: Michał Korościel, Tobiasz Musielak
Reporter: Tomasz Lorek

Sędzia: Piotr Lis
Komisarz toru: Michał Wojaczek

Jeśli mecz będący piątkową przystawką nie przyniesie oczekiwanych przez kibiców emocji, to rywalizacja toruńsko-częstochowska takich problemów stworzyć nie powinna. Obie drużyny dzielą w tabeli dwa punkty. W zależności od rozstrzygnięcia, goście z Częstochowy odskoczą torunianom na cztery „oczka” lub zrównają się dorobkiem punktowym z podopiecznymi trenera Roberta Sawiny.

O meczach tego typu zwykło się mówić „za trzy punkty”, i chyba nie ma w tym przypadku żadnej przesady. 16 maja 2021 roku gospodarze zjeżdżali z toru toruńskiej Motoareny na tarczy, godząc się z porażką 41:49. Najskuteczniejszym zawodnikiem gospodarzy był wówczas Jack Holder, który zapisał przy swoim nazwisku 15 punktów. Nie znalazł niestety wsparcia w partnerach z drużyny. Rok temu w ekipie częstochowskiej najlepiej radził sobie Jakub Miśkowiak, który w pięciu startach zdobył 13 punktów. Częstochowski junior zapewne nie miałby nic przeciwko, aby w piątkowy wieczór powtórzyć ten wyczyn.

03.06, godz. 20:30 FOR NATURE SOLUTIONS APATOR Toruń – ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ Częstochowa
LIVE w ELEVEN SPORTS 1 / CANAL+ Online

Studio: Marcelina Rutkowska-Konikiewicz, Kacper Gomólski
Komentarz: Marcin Musiał, Marcin Kuźbicki
Reporterka: Joanna Cedrych

Sędzia: Paweł Słupski
Komisarz toru: Paweł Stangret

Tomasz Kania