Rozpoczynamy walkę o medale PGE Ekstraligi w sezonie 2019!

Fot. Wojciech Tarchalski
Fot. Wojciech Tarchalski

Przed nami inauguracja decydującej fazy rozgrywek najlepszej żużlowej ligi świata w sezonie 2019. Na placu boju pozostały cztery drużyny, które utworzyły dwie pary półfinałowe. Kto z tej czwórki będzie się cieszył ze złota, a kto zajmie najgorsze dla sportowca miejsce tuż za podium? Pierwsze rozstrzygnięcia poznamy już w niedzielny wieczór! Transmisje LIVE w Eleven Sports 2 (z Częstochowy) i nSport+ (z Zielonej Góry).

Medalowe emocje rozpocznie pojedynek pod Jasną Górą, gdzie zawita obrońca tytułu, w opinii wielu osób zdecydowany faworyt rozgrywek, FOGO Unia Leszno. Goście zdominowali fazę zasadniczą rozgrywek, gospodarze natomiast do końca musieli walczyć o awans do TOP 4. 19 maja częstochowianie podejmowali już na własnym torze podopiecznych Piotra Barona. Wtedy opuścili tor przy ulicy Olsztyńskiej z nosami zwieszonymi na kwintę po zdecydowanej porażce 31:59. Liderem gości był wtedy Emil Sayfutdinov, który zdobył 12 punktów i popisał się akcją, która do tej pory rozpala wyobraźnię żużlowych kibiców w całej Polsce. W drużynie gospodarzy nie zawiódł jedynie Leon Madsen, który podobnie jak Rosjanin zapisał przy swoim nazwisku 12 oczek. Częstochowianie z pewnością będą pałać żądzą rewanżu, ale czy będą w stanie stawić czoło gościom z Leszna? Odpowiedź poznamy w niedzielę, około godziny 18.

01.09, godz. 16:00 forBET Włókniarz Częstochowa – FOGO Unia Leszno
LIVE Eleven Sports 2 (studio od 15:45)
Studio: Anita Mazur
Komentatorzy: Michał Korościel, Michał Mitrut
Reporter: Marcin Kuźbicki

Sędzia: Krzysztof Meyze, Komisarz toru: Arkadiusz Kalwasiński, Przewodniczący Jury: Andrzej Polkowski, Komisarz Techniczny: Marcin Bordewicz

Po emocjach w Częstochowie telewizyjne kamery zabiorą kibiców do Zielonej Góry, która podejmie u siebie wicelidera po rundzie zasadniczej, drużynę wrocławian. Obie ekipy spotkały się w Zielonej Górze niedawno, bo 11 sierpnia. Z tarczą z tego spotkania wracała BETARD Sparta, która pokonała ekipę STELMET Falubazu minimalną różnicą punktową – 46:44. Wynik gospodarzy ciągnął duet Vaculik-Dudek, który łącznie zdobył 26 punktów, ponad połowę ogólnego dorobku drużyny. W ekipie gości liderami byli Tai Woffinden i Maciej Janowski (po 10 punktów), którzy byli wspierani przez resztę kolegów z drużyny, dowożących do mety ważne punkty. Gospodarze przystąpią do tego meczu bez Nickiego Pedersena, który pechowo zakończył już sezon. Jego miejsce w drużynie ma zająć Martin Smolinski, trudno jednak przewidywać, aby Niemiec załatał z powodzeniem dziurę po Duńczyku. Czy zatem wrocławian czeka łatwa przeprawa? O tym dowiemy się w niedzielny wieczór.

01.09, godz. 19:00 STELMET Falubaz Zielona Góra – BETARD Sparta Wrocław
LIVE nSport+ (studio od 18:30)
Studio: Gabriel Waliszko, Piotr Świderski
Komentatorzy: Tomasz Dryła, Mirosław Jabłoński
Reporterzy: Mateusz Kędzierski, Jakub Zborowski

Sędzia: Artur Kuśmierz, Komisarz toru: Jacek Woźniak, Przewodniczący Jury: Marek Wojaczek, Komisarz Techniczny: Błażej Demski

Z kolei po spotkaniach, o godz. 21:00 Magazyn PGE Ekstraligi LIVE podsumowujący półfinały w nSport+ (prowadzący: Marcin Majewski, a ponadto: gość specjalny – Andreas Jonsson, Tomasz Gollob, Tomasz Bajerski, Leszek Demski). O godz. 22:00, w trakcie programu, ruszy głosowanie na nominowanych Gali PGE Ekstraligi 2019. Kibice będą mogli oddawać swoje głosy na stronie speedwayekstraliga.pl oraz w aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi.

W oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi – najlepszej żużlowej ligi świata przeprowadzimy relację LIVE, która będzie wzbogacona multimediami zza kulis spotkania. Dzięki aplikacji wybierasz razem z innymi kibicami najlepszego zawodnika – Rajdera Meczu. W aplikacji zapraszamy również do #TyperPGEE. Od tego sezonu relacja w aplikacji została wzbogacona o statystyczne ciekawostki.

1 września rozpocznie się finałowe głosowanie na Miss Startu PGE Ekstraligi 2019. Awans uzyskało 8 kandydatek, po jednej z każdego klubu. Głosowanie rusza o godz. 18:00 na stronie speedwayekstraliga.pl oraz aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi.

Tomasz Kania