Rozpoczyna się projektowanie nowej trybuny stadionu w Bydgoszczy

Fot. Michał Szmyd
Fot. Michał Szmyd

Gotowa dokumentacja będzie podstawą do rozpoczęcia inwestycji w przyszłych latach. W temacie dalszej modernizacji stadionu przy ul. Sportowej wypowiedzą się również mieszkańcy w konsultacjach – informuje portal bydgoszcz.pl.

W przyszłym roku powstanie projekt nowej trybuny południowej – sektor A. Pierwszy łuk pomieści 4,5 tysiąca miejsc. Tak samo, jak w przypadku pierwszego etapu przebudowy stadionu (sektora B), nowo zaprojektowane trybuny będą przybliżone do toru. Pod trybunami znajdzie się także Muzeum Polonii – specjalne pomieszczenie ekspozycyjne z kolekcją pamiątek klubowych.

Pod południową trybuną zgodnie z założeniami zlokalizowane będą także pomieszczenia biurowe oraz sala konferencyjna. Przebudowa pozwoli także na umiejscowienie punktów gastronomicznych od zewnętrznej strony trybuny.

Przebudowa pierwszego łuku pozwoli na połączenie trybuny głównej z nowo przebudowaną trybuną wschodnią, która została oddana do użytku w połowie 2020 roku. Trybuna spełnia wymagania PGE Ekstraligi i pomieści 2,5 tys. kibiców. Dla zawodników został wybudowany nowy park maszyn, obejmujący boksy i garaże. Sportowcy do dyspozycji mają także zaplecze socjalno-sanitarne. Dla zapewnienia większego komfortu powstały miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.

Wyłoniony został wykonawca zadania, który ma 12 miesięcy na przygotowanie odpowiedniej dokumentacji.

Źródło: bydgoszcz.pl