Rosyjska torpeda. A. Laguta znów w gronie najskuteczniejszych PGE Ekstraligi

Fot. Ewelina Włoch
Fot. Ewelina Włoch

Jeśli ktoś zastanawiał się przed sezonem, czy zmiana klubu może wpłynąć negatywnie na rezultaty Artema Laguty, to odpowiedź otrzymał błyskawicznie. Rosjanin w barwach BETARD SPARTY odnalazł się błyskawicznie, stając się drugą rakietą za Maciejem Janowskim. Postawa 30-letniego żużlowca walnie przyczyniła się do zajęcia przez wrocławian pierwszego miejsca po rundzie zasadniczej.

Były żużlowiec ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM-u Grudziądz tylko dwukrotnie w tym sezonie nie dopisał do swojego dorobku dwucyfrowej zdobyczy punktowej. Miało to miejsce w meczu z MARWIS.PL FALUBAZEM Zielona Góra i MOJE BERMUDY STALĄ Gorzów. W obu meczach żużlowiec nie odjechał jednak pełnej liczby biegów, do czego zdążył nas wcześniej przyzwyczaić. Delikatnie lepszą średnią żużlowiec dysponuje w meczach wyjazdowych, jednak okazję do podniesienia średniej domowej żużlowiec będzie miał już niedługo w starciu z zielonogórzanami.

Nie można też dziwić się częstym występom żużlowca w biegach nominowanych – 4 wyjazdy w biegu XIV oraz 8 w ostatnim, XV wyścigu. Rosjanina zabrakło w nich tylko w Zielonej Górze oraz Gorzowie Wielkopolskim, gdzie jednak spotkanie zostało zakończone po 12. biegu ze względu na złe warunki atmosferyczne.

Żużlowiec w końcu doczekał się też udziału swojej drużyny w fazie play-off, gdzie wraz z BETARD SPARTĄ Wrocław będą celowali w złoty medal dla ekipy lidera PGE Ekstraligi.

Liczby Artema Laguty w BETARD SPARCIE Wrocław (sezon 2021):

  • Średnia ogólna – 2.424
  • Średnia domowa – 2.387
  • Średnia wyjazdowa – 2.457
  • 3. zawodnik pod względem zdobytych punktów – 152
  • 8-krotnie wystąpił w 15 biegu
  • 4-krotnie wystąpił w 14 biegu
  • Najlepszy mecz w tym sezonie PGE Ekstraligi – 17 punktów w sześciu startach w 5. rundzie (mecz wyjazdowy z ELTROX WŁÓKNIARZEM Częstochowa)
  • Najgorszy mecz w tym sezonie PGE Ekstraligi – 7 punktów z bonusem w trzech startach w 13. rundzie (mecz wyjazdowy z MOJE BERMUDY STALĄ Gorzów)

Błażej Kowol