Rosyjska torpeda. A. Laguta znów w gronie najskuteczniejszych PGE Ekstraligi

Fot. Ewelina Włoch

Jeśli ktoś zastanawiał się przed sezonem, czy zmiana klubu może wpłynąć negatywnie na rezultaty Artema Laguty, to odpowiedź otrzymał błyskawicznie. Rosjanin w barwach BETARD SPARTY odnalazł się błyskawicznie, stając się drugą rakietą za Maciejem Janowskim. Postawa 30-letniego żużlowca walnie przyczyniła się do zajęcia przez wrocławian pierwszego miejsca po rundzie zasadniczej.

Były żużlowiec ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM-u Grudziądz tylko dwukrotnie w tym sezonie nie dopisał do swojego dorobku dwucyfrowej zdobyczy punktowej. Miało to miejsce w meczu z MARWIS.PL FALUBAZEM Zielona Góra i MOJE BERMUDY STALĄ Gorzów. W obu meczach żużlowiec nie odjechał jednak pełnej liczby biegów, do czego zdążył nas wcześniej przyzwyczaić. Delikatnie lepszą średnią żużlowiec dysponuje w meczach wyjazdowych, jednak okazję do podniesienia średniej domowej żużlowiec będzie miał już niedługo w starciu z zielonogórzanami.

Nie można też dziwić się częstym występom żużlowca w biegach nominowanych – 4 wyjazdy w biegu XIV oraz 8 w ostatnim, XV wyścigu. Rosjanina zabrakło w nich tylko w Zielonej Górze oraz Gorzowie Wielkopolskim, gdzie jednak spotkanie zostało zakończone po 12. biegu ze względu na złe warunki atmosferyczne.

Żużlowiec w końcu doczekał się też udziału swojej drużyny w fazie play-off, gdzie wraz z BETARD SPARTĄ Wrocław będą celowali w złoty medal dla ekipy lidera PGE Ekstraligi.

Liczby Artema Laguty w BETARD SPARCIE Wrocław (sezon 2021):

  • Średnia ogólna – 2.424
  • Średnia domowa – 2.387
  • Średnia wyjazdowa – 2.457
  • 3. zawodnik pod względem zdobytych punktów – 152
  • 8-krotnie wystąpił w 15 biegu
  • 4-krotnie wystąpił w 14 biegu
  • Najlepszy mecz w tym sezonie PGE Ekstraligi – 17 punktów w sześciu startach w 5. rundzie (mecz wyjazdowy z ELTROX WŁÓKNIARZEM Częstochowa)
  • Najgorszy mecz w tym sezonie PGE Ekstraligi – 7 punktów z bonusem w trzech startach w 13. rundzie (mecz wyjazdowy z MOJE BERMUDY STALĄ Gorzów)

Błażej Kowol