Roman Lakhbaum szóstym seniorem MRGARDEN GKM Grudziądz

Fot. Marcin Karczewski
Fot. Marcin Karczewski

Rosjanin parafował nową umowę na kolejny rok startów w grudziądzkim klubie. W drużynie żółto-niebieskich będzie mógł pełnić funkcję zawodnika do 24 lat.

W minionych rozgrywkach Rosjanin kilka razy pojawił się w ligowych spotkaniach MRGARDEN GKM-u. Najlepszy wynik osiągnął w wyjazdowym pojedynku z PGG ROW Rybnik, kiedy to wywalczył 4 punkty i bonus w czterech wyścigach. Ponadto startował jako “gość” na torach 2. Ligi Żużlowej w barwach RzTŻ Rzeszów.

22-letni Lakhbaum, który jeszcze przed sezonem 2018 związał się z naszym klubem 5-letnim kontraktem, stanie przed dużą szansą wywalczenia sobie miejsca w podstawowym zestawieniu podopiecznych trenera Janusza Ślączki. W regulaminie na sezon 2021 umieszczono zapis o konieczności posiadania w składzie meczowym pod numerami 1-5 i 9-13 co najmniej jednego zawodnika U-24. Dodatkowo pod numerem 8 i 16 jak dotychczas mogą być wpisani zawodnicy do 23 roku życia.

W listopadowym okresie transferowym z grudziądzkim klubem oprócz Lakhbauma związało się już wcześniej pięciu seniorów: Nicki PedersenKenneth BjerrePrzemysław PawlickiKrzysztof Kasprzak oraz Norbert Krakowiak.

Źródło: gkm.grudziadz.net