Robert Lambert wygrał drugą rundę SEC w Guestrow

14.07.2018 20:47

Zwycięstwem Roberta Lamberta zakończyła się druga runda SEC. Żaden z Polaków nie dotarł do finału. Najlepszy z naszych reprezentantów, Jarosław Hampel zajął ósme miejsce. W niemieckim Guestrow drugie miejsce przypadło Leonowi Madsenowi, a trzeci był Mikkel Michelsen. Liderem cyklu pozostał Jarosław Hampel.

Drugi finał Tauron Speedway Euro Championship rozegrany na torze w Guestrow zakończył się zwycięstwem Brytyjczyka Roberta Lamberta (14 punktów), drugie miejsce zajął Duńczyk Leon Madsen (14 punktów), a trzecia lokata przypadła w udziale także Duńczykowi Mikkelowi Michelsenowi (11 punktów). Poza podium znalazł się Emil Sayfutdinov z Rosji.

Polacy na czarnym 298-metrowym torze nie czuli się zbyt dobrze. Na pierwsze biegowe zwycięstwo naszego reprezentanta musieliśmy poczekać aż do 12. wyścigu gdzie Krzysztof Kasprzak po dobrym starcie pognał do mety po zwycięstwo. Był to jedyny przebłysk formy naszego zawodnika. Pozostali nasi reprezentanci także zawodzili. Dotychczasowy lider cyklu Tauron SEC Jarosław Hampel w trzech startach zdobył tylko 3 punkty. Pomimo dwóch zwycięstw w kolejnych biegach zawody zakończył na ósmym miejscu, ale zachował pozycję lidera Tauron SEC. Trzeci z naszych przedstawicieli Piotr Pawlicki uzbierał tylko 3 oczka co dało mu dopiero piętnaste miejsce i o tym występie chciałby jak najszybciej zapomnieć.

Runda zasadnicza miała ciekawy przebieg i sytuacja w klasyfikacji turnieju zmieniała się jak w kalejdoskopie. Przed ostatnią serią startów o awans do finału walczyło ośmiu zawodników. Bezpośredni awans do finału wywalczyli Leon Madsen (12) i rzutem na taśmę Robert Lambert (11), który pokonał Sayfutdinova. Dużo radości miejscowym kibicom sprawili gospodarze Kevin Woelbert i Kai Huckenbeck. Oboje walczyli do końca o udział w biegu barażowym co w ostatecznym rozrachunku udało się Huckenbeckowi. Poza reprezentantem Niemiec ostatecznie do biegu barażowego trafili Peter Kildemand, Mikkel Michelsen, Emil Sayfutdinov. Baraż zakończył się zwycięstwem Sayfutdinova i razem z Michelsenem wjechał do finału. W wielkim finale świetną akcją popisał się Lambert zapewniając sobie zwycięstwo w turnieju. O trzecie miejsce trwała walka pomiędzy Mikkelsenem i Sayfutdinovem z której zwycięsko wyszedł Duńczyk.