Robert Lambert gościem WP SportoweFakty! Zadaj pytanie zawodnikowi EWINNER APATORA Toruń

Fot. Łukasz Trzeszczkowski
Fot. Łukasz Trzeszczkowski

Mistrzostwo świata wróży mu sam Joe Screen, choć w tym roku będzie najmłodszym uczestnikiem Grand Prix. Mówi, że do tegorocznego cyklu podejdzie jak do mistrzostw Europy, a w tych ma już brąz i złoto. Robert Lambert będzie gościem Marcina Musiała o godz. 19:00.

Rok 2020 Robert Lambert może uznać za udany jak mało który żużlowiec. 22-latek wywalczył w nim tytuł Indywidualnego Mistrza Europy, zdobywając tym samym prawo startów w nadchodzącej edycji cyklu FIM Speedway Grand Prix. Lambert był też prawdopodobnie największym objawieniem ubiegłego roku w PGE Ekstralidze. Jako jedyny „trzymał poziom” i nawiązywał walkę z rywalami w meczach ROW-u Rybnik.

Zapracował tym samym na miano jednego z najbardziej pożądanych zawodników w listopadowym okienku transferowym. W efekcie Brytyjczyk trafił z drużyny spadkowicza do beniaminka EWINNER APATORA Toruń. Droga do tego usłanego sukcesami roku 2020 nie była jednak łatwa.

O tym jaką przewagę dają mu tureckie opony, o kontraktach sponsorskich i pieniądzach jakie zyskał po dobrym 2020 roku, a także czy ofercie z Torunia w rozmowie z Lambertem w programie „Żużlowe Rozmowy”. Nie zabraknie także wątków dotyczących przeszłości, czyli pomocy jego taty żużlowca, który uczył jeździć Roberta gdy ten miał zaledwie 3 lata, o trudnych początkach w Anglii oraz w Niemczech a także planach mistrza Europy na przyszłość. Początek we wtorek (30.03) o godz. 19:00. Aby zadać pytanie, wystarczy wpisać je na czacie pod transmisją na Facebook’u lub kanale na YouTube.