Robert Kościecha: Jeszcze daleka droga przed nami do fazy play-off

Fot. Zuzanna Kloskowska
Fot. Zuzanna Kloskowska

MRGARDEN GKM Grudziądz wygrał za trzy punkty z TRYLU.WORK Stalą Gorzów w rewanżowym spotkaniu 9. kolejki najlepszej żużlowej ligi świata. Swego zadowolenia po meczu nie krył Robert Kościecha. – Jestem bardzo zadowolony. Mamy wygraną z punktem bonusowym i to jest dla nas najważniejsze – o czym opowiedział w rozmowie ze speedwayekstraliga.pl tuż po meczu.

Podopieczni Roberta Kempińskiego tego dnia byli równą, silną i pewną siebie drużyną. Dość szybko odskoczyli rywalom, nie pozwalając choć przez moment na zbliżenie się do siebie, co pozwoliło zainkasować cenne trzy punkty. – Jestem bardzo zadowolony, mamy wygraną z punktem bonusowym i to jest dla nas najważniejsze. Wygrana za trzy punkty zbliża nas do play-off i będziemy robić wszystko by dalej zbierać te punkty – powiedział na gorąco po spotkaniu Robert Kościecha dla speedwayekstraliga.pl.

Z bardzo dobrej postawy pokazali się grudziądzcy juniorzy, którzy tego dnia zdobyli łącznie osiem punktów. – Tak, tu nie ma o czym mówić. Juniorzy zrobili świetną pracę, w porównaniu z młodzieżowcami  z Gorzowa, gdzie zdobyli zaledwie dwa punkty i tym moim zdaniem wygraliśmy ten punkt bonusowy. Zawsze się tak mówi, że jeśli ma się dobrych juniorów, to w te mecze się zdecydowanie lepiej wchodzi – powiedział trener grudziądzkiej młodzieży.

Walka o play-off w  PGE Ekstralidze nabiera rumieńców. Kandydatów jest kilku, a miejsca tylko cztery. – Jeszcze daleka droga przed nami. Teraz skupiamy się już na następnym meczu, gdzie czeka nas bardzo ciężkie spotkanie w Toruniu. Będziemy robić wszystko by rozgryźć MotoArenę. Musimy z trenerem Robertem Kempińskim wszystko dobrze poukładać i być dobrej myśli – dodał szkoleniowiec.

Mecz miał status zagrożonego. Od kilku dni sporo mówiło się o prognozach i opadach deszczu w dniu meczu. – Mecz był zagrożony, więc nie mogliśmy przygotować toru tak, jak zwykle. Całe szczęście mecz był o 18 i zdążyliśmy objechać te zawody – zakończył Kościecha.

Kolejne zawody drużyna MRGARDEN GKM Grudziądz rozegra na wyjeździe już w najbliższy piątek (28 czerwca) z GET WELL Toruń. Początek zawodów zaplanowano na godzinę 20:30. Transmisja LIVE w Eleven Sports 1.

Rafał Kowalski