Rewanżu za finał FIM SoN nie było. Brytyjczycy minimalnie lepsi

21.10.2021 09:23

Triumfem Wielkiej Brytanii zakończyło się środowe spotkanie towarzyskie przeciwko Polsce na torze w Glasgow. W przedwcześnie zakończonych zawodach (zakończonych po 12. biegach), gospodarze zwyciężyli wynikiem 36:35.

Przypomnijmy, że pierwotnie spotkanie to miało odbyć się we wtorek, 19 października, jednak ze względu na niekorzystne prognozy pogody zostało przełożone na kolejny dzień.

Brytyjczycy kapitalnie rozpoczęli zawody, bowiem już w pierwszym biegu para Harris – Brennan podwójnie zwyciężyła z duetem Kubera – Musielak. Miejscowi poprawili rezultat na swoją korzyść po drugim biegu, wychodząc na 6-punktowe prowadzenie w meczu (9:3). Przewaga gospodarzy została powiększona na początku drugiej serii startów, za sprawą triumfu w stosunku 4:2 pary Bewley – Ellis. Po tym biegu doszło do niebezpiecznego upadku Jakuba Miśkowiaka, który po przekroczeniu linii mety upadł na tor i już więcej podczas tych zawodów się nie pojawił.

Przełamanie naszych reprezentantów nastąpiło w szóstej gonitwie dnia, kiedy to po upadkach Roberta Lamberta oraz Jordana Palina, na wskutek których zostali wykluczeni, para Musielak – Kubera dokonała formalności i przywiozła pięć punktów, redukując straty do 3 punktów (22:19). Bardzo istotnym w kontekście końcowego rezultatu okazał się także bieg 10., podwójnie zwyciężony przez parę Zmarzlik – Musielak, dzięki czemu strata do brytyjskich zawodników wynosiła już tylko jedno „oczko”. Taką przewagę gospodarze utrzymali do końca 12. biegu, a o końcowym rezultacie miały zdecydować biegi nominowane.

Do kolejnej niebezpiecznej sytuacji doszło w 13. biegu, kiedy to na tor upadła czwórka zawodników. W ferworze walki motocyklami szczepili się Dominik Kubera i Adam Ellis, a za winnego przerwania wyścigu został uznany Polak. Do powtórki biegu 13. już nie doszło, bowiem w trakcie przerwy nasiliły się opady deszczu, które uniemożliwiły kontynuowanie zawodów. Tym samym, Brytyjczycy ponownie okazali się lepsi od Polaków, zwyciężając w końcowym rozrachunku 36:35.

Najlepszym zawodnikiem Wielkiej Brytanii okazał się Daniel Bewley (11). Solidnie punktowali także Chris Harris oraz Robert Lambert. Obaj zapisali na swoich kontach po 8 „oczek”. Z kolei w naszej reprezentacji największą zdobycz punktową zgromadził Bartosz Zmarzlik (8+1), przy czym wyróżnić należy także Macieja Janowskiego oraz Tobiasza Musielaka, którzy zdobyli po 7 punktów z bonusem.