Rewanż (?) za zeszły rok i emocje w Zielonej Górze (niedziela z PGE Ekstraligą)

Fot. Mateusz Wójcik
Fot. Mateusz Wójcik

Rewanż za sromotną porażkę w zeszłym roku – tak chyba najkrócej można przedstawić plan grudziądzan na niedzielną potyczkę z FOGO Unią. Coś do udowodnienia będą mieli też aktorzy drugiego niedzielnego meczu, czyli żużlowcy z Częstochowy, którzy po dwóch porażkach z rzędu będą szukali punktów w Zielonej Górze.

Pod nieobecność Patryka Rolnickiego o sile juniorskiej formacji grudziądzan będzie stanowił duet Kamil WieczorekMarcin Turowski. Młodym żużlowcom z Grudziądza z pewnością będzie ciężko nawiązać walkę z Bartoszem Smektałą i Dominikiem Kuberą. Rok temu FOGO Unia dosłownie rozbiła MRGARDEN GKM Grudziądz przy Hallera 4 w stosunku 62:28. Patrząc na tegoroczną dyspozycję obrońców tytułu, trudno się spodziewać, aby gospodarze byli w stanie uzyskać w niedzielę korzystny wynik. MRGARDEN GKM Grudziądz po pięciu meczach ma na swoim koncie 4 punkty, i zajmuje 7 miejsce w tabeli PGE Ekstraligi.

16:30 MRGARDEN GKM Grudziądz – FOGO Unia Leszno
LIVE nSport+ (studio od 16:00)
Komentatorzy:
Sergiusz Ryczel, Tomasz Bajerski
Studio: Mateusz Kędzierski, Robert Wardzała
Reporterzy: Karolina Mikołajczyk

Sędzia: Jerzy Najwer, Komisarz toru: Maciej Głód, Kontroler motocykli: Błażej Demski
Bilety: normalny od 40 zł, ulgowy od 30 zł

Sporo emocji powinno przynieść wieczorne ściganie w Zielonej Górze. Zarówno gospodarze, jak i goście mają coś do udowodnienia sobie, kibicom, sponsorom i działaczom. Ekipy STELMET Falubazu Zielona Góra i forBET Włókniarza Częstochowa przegrały swoje spotkania w ramach 6. rundy PGE Ekstraligi. Obie ekipy dzielą w tabeli zaledwie dwa punkty, zielonogórzanie mają ich na swoim koncie 8, zajmując drugie miejsce, natomiast częstochowianie plasują się trzy pozycje niżej z dorobkiem 6. „oczek”. Języczkiem u wagi obu ekip może być postawa liderów, którzy będą mieli za sobą drogę powrotną z sobotniej rundy FIM Speedway Grand Prix w słoweńskim Krsko.

19:00 SPEED CAR Motor Lublin – GET WELL Toruń
LIVE nSport+ (studio od 18:30)
Komentatorzy: Tomasz Dryła, Wojciech Dankiewicz
Studio: Marcin Majewski, Piotr Świderski
Reporterzy: Jakub Zborowski, Łukasz Benz

Sędzia: Paweł Słupski, Komisarz toru: Jacek Woźniak
Bilety: normalny od 42 zł, ulgowy od 32 zł

20:45 Magazyn PGE Ekstraligi
LIVE w nSport+ prosto z Zielonej Góry
Prowadzący:
Gabriel Waliszko
Goście: Leszek Demski, Sławomir Kryjom

W oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi – najlepszej żużlowej ligi świata przeprowadzimy relację LIVE, która będzie wzbogacona multimediami zza kulis spotkania. Dzięki aplikacji wybierasz razem z innymi kibicami najlepszego zawodnika – Rajdera Meczu. W aplikacji zapraszamy również do #TyperPGEE. Od tego sezonu relacja w aplikacji została wzbogacona o statystyczne ciekawostki.

Tomasz Kania