Reprezentacja Polski na zgrupowaniu w Szklarskiej Porębie

Fot. Łukasz Trzeszczkowski
Fot. Łukasz Trzeszczkowski

W dniach od 25-30 stycznia, Żużlowa Reprezentacja Polski odbędzie zgrupowanie, gdzie będą przygotowywać się do sezonu 2020. Po dwuletniej przerwie kadra ponownie zawita do Szklarskiej Poręby.

Podczas pięciodniowego zgrupowania na reprezentację czekają m.in. biegi na nartach, zjazdy, treningi w sali gimnastycznej. Oprócz zajęć sportowych, na kadrowiczów czeka również sporo zajęć integracyjnych, a także wykładów. Do Szklarskiej Poręby przyjedzie między innymi przedstawiciel POLADA, czyli Polskiej Agencji Antydopingowej. Na miejscu zabraknie Krzysztofa Buczkowskiego. Zawodnik MRGARDEN GKM-u Grudziądz przechodzi rehabilitację po kontuzji odniesionej na jednym z treningów na motocrossie.

Na zawodników czekają także atrakcje w czasie odpoczynku. Kadrowicze m.in. rozegrają turniej w kręgle, zmierzą się w grze FIFA oraz w popularne w świecie żużlowym „kreski”.

Tym razem zrezygnowano z Media Day, który zostanie zorganizowany przed pierwszym meczem kadry w sezonie 2020. Zgrupowanie zakończy się 30 stycznia. Z kolei 1 lutego wszyscy zawodnicy powołani do Reprezentacji Polski spotkają się w Lesznie na XXX Balu Tygodnika Żużlowego, gdzie wręczone zostaną oficjalne nominacje do kadry narodowej.

Skład reprezentacji Polski seniorów:

Krzysztof Buczkowski
Patryk Dudek
Jarosław Hampel
Jakub Jamróg
Krzysztof Kasprzak
Janusz Kołodziej
Paweł Przedpełski
Bartosz Smektała
Kacper Woryna
Szymon Woźniak
Bartosz Zmarzlik

Skład reprezentacji Polski juniorów:

Mateusz Bartkowiak
Mateusz Cierniak
Norbert Krakowiak
Igor Kopeć-Sobczyński
Dominik Kubera
Wiktor Lampart
Przemysław Liszka
Jakub Miśkowiak
Viktor Trofimov
Karol Żupiński

 

Źródło: polskizuzel.pl