Rekordowa oglądalność finału #PGEE w nSport+. 650 tys. widzów na trybunach

Fot. Wojciech Tarchalski
Fot. Wojciech Tarchalski

279 tys. widzów oglądało w nSport+ niedzielny finał PGE Ekstraligi. W pojedynku CASH BROKER Stal Gorzów – FOGO Unia Leszno lepsi okazali się gospodarze (46:44), a kanał zanotował rekordową oglądalność – najlepszą w historii transmitowania meczów najlepszej żużlowej ligi świata.

Ponad 650 tys. widzów oglądało już na stadionach mecze PGE Ekstraligi w sezonie 2018. Rozegrano ich 62, a kolejne 2 odbędą się w najbliższą niedzielę. Przed nami rewanże po pierwszych meczach, które zadecydują o podziale medali Drużynowych Mistrzostw Polski. W Częstochowie gospodarze będą starali się odrobić dwunastopunktową stratę z pierwszego pojedynku z BETARD Spartą Wrocław. Goście natomiast, podbudowani dobrym występem na swoim torze we Wrocławiu, chcą zakończyć sezon z brązowym medalem. Z kolei w finale PGE Ekstraligi czekają na nas niesamowite emocje. W spotkaniu na stadionie im. Edwarda Jancarza minimalnie górą byli gorzowianie, którzy wygrali 46:44. Sprawa mistrzostwa nadal pozostaje otwarta.

Sezon 2018 jest niezwykle udany pod względem frekwencyjnym. 650 tys. widzów na stadionach dało doskonałą średnią na jeden mecz – 10.302 widzów w przekroju 62 meczów. Aż 6 stadionów PGE Ekstraligi regularnie odwiedza w rozgrywkach około 10 tys. widzów. Na czele rankingu znajduje się forBET Włókniarz Częstochowa, którego mecze ogląda średnio 13.500 kibiców.