Regulamin sanitarny PGE Ekstraligi i zmienione zapisy w regulaminach PZM

Zmienione zapisy zbioru zasad regulujących stosunki pomiędzy zawodnikiem i klubem w ramach regulaminu przynależności klubowej w sporcie żużlowym, a także nowy wzór kontraktu wraz z aneksem to konsekwencje wprowadzenia regulaminu sanitarnego w PGE Ekstralidze. 30 kwietnia zostały opublikowane przez Polski Związek Motorowy.

Link do regulaminów PZM

Również 30 kwietnia PGE Ekstraliga wysłała do zawodników specjalny manual w związku z nadzwyczajną sytuacją dotyczącą epidemii COVID-19, a także zgodą władz państwowych na uruchomienie rozgrywek PGE Ekstraligi w trybie szczególnego nadzoru epidemicznego. To wytyczne, które stanowią uzupełnienie regulaminów sportowych, a jednocześnie aż do odwołania są warunkiem rozgrywania meczów i prowadzenia treningów bez udziału publiczności (LINK DO MANUALA PL/LINK MANUAL ENG).

1 maja zostanie otwarte siedmiodniowe okienko transferowe w PGE Ekstralidze, a zawodnicy będą mogli podpisywać aneksy aktualizujące kontrakty. Od 8 maja rozpocznie się 14-dniowa kwarantanna dla zawodników zagranicznych. Od 24 maja obowiązkowe testy genetyczne na obecność COVID-19, a od 29 maja treningi.

Początek rozgrywek zaplanowano na 12 czerwca zgodnie z opublikowanym terminarzem PGE Ekstraligi.