Red Bull Juniorskie Asy: Bartłomiej Kowalski z kolejną „trójką” w klasyfikacji

Od tego sezonu w PGE Ekstralidze juniorzy mają okazję na rywalizację nie tylko na torze, ale również w ramach programu Red Bull Juniorskie Asy. W siódmej rundzie najlepszej żużlowej ligi świata Bartłomiej Kowalski dorzucił piąte zwycięstwo w biegu młodzieżowym, co dało mu dwa „oczka” przewagi nad drugim Mateuszem Cierniakiem w klasyfikacji.

Bartłomiej Kowalski zainkasował trzy punkty w meczu przeciwko CELLFAST WILKOM Krosno. Junior BETARD SPARTY Wrocław pokonał w 2. biegu spotkania Szymona Bańdura, Kacpra Andrzejewskiego i Krzysztofa Sadurskiego. Zwycięstwo w młodzieżowym wyścigu zanotował także Mateusz Cierniak (mecz PLATINUM MOTOR Lublin – ZOOLESZCZ GKM Grudziądz). Wicelider klasyfikacji ma dwa punkty straty do Kowalskiego. Co ciekawe, junior lidera PGE Ekstraligi w siedmiu występach w biegu nr 2 nie przyjechał niżej niż na 2. pozycji. Z kolei młodzieżowiec mistrzów Polski nie był ani razu drugi.

Na trzecim miejscu znajduje się Franciszek Karczewski. Dla zawodnika TAURON WŁÓKNIARZA Częstochowa 7. runda także była szczęśliwa – w biegu juniorskim zdobył 3 punkty (mecz przeciwko FOR NATURE SOLUTIONS KS APATOROWI Toruń). Pozwoliło mu to odskoczyć w klasyfikacji od Oskara Palucha na 1 punkt, który w swoim wyścigu (EBUT.PL STAL Gorzów – FOGO UNIA Leszno) dojechał do mety trzeci. Stawkę triumfatorów młodzieżowego wyścigu w ramach 7. rundy PGE Ekstraligi był Mateusz Bartkowiak.

Klasyfikacja Red Bull Juniorskie Asy TUTAJ
Więcej o akcji TUTAJ