Rafał Dobrucki został nowym trenerem Żużlowej Reprezentacji Polski

Fot. Zuzanna Kloskowska

Decyzją Zarządu Głównego Polskiego Związku Motorowego, Rafał Dobrucki został oficjalnie wybrany nowym trenerem Żużlowej Reprezentacji Polski. Kontrakt został podpisany na 2 lata, a Dobrucki będzie jednocześnie trenerem reprezentacji juniorów i seniorów.

Bardzo jest mi miło poinformować, że na Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Związku Motorowego, zapadła jednogłośna decyzja o tym, że Rafał Dobrucki obejmie obowiązki trenera kadry Żużlowej Reprezentacji Polski seniorów i juniorów – powiedział Piotr Szymański podczas konferencji online. – To była bardzo łatwa decyzja do podjęcia. Wraz z prezesem związku, Michałem Sikorą oraz z Rafałem ustaliliśmy, że pierwsza umowa będzie obowiązywała przez dwa lata – dodał.

Bardzo dziękuję za tę nominację. To przyjemność oraz zaszczyt móc pracować z najlepszą żużlową reprezentacją na świecie. Zdaję sobie sprawę z tego, jakie oczekiwania wiążą się z tą posadą, mając takie wsparcie jestem pewien, że będziemy mogli cieszyć się z osiąganych wyników. Zmagania kadry A to zupełnie inny kaliber. Trzeba się do nich bardzo dobrze przygotować i myślę, że to się uda – zaznaczył nowy trener Polaków.

Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia, nowy trener powoła kadrę, która reprezentować będzie Żużlową Reprezentację Polski w 2021 roku.

Źródło: polskizuzel.pl