Rafał Dobrucki odchodzi z BETARD Sparty Wrocław

Fot. Marcin Karczewski
Fot. Marcin Karczewski

BETARD Sparta Wrocław zakończyła tegoroczny sezon PGE Ekstraligi na trzecim miejscu. Był to drugi medal zdobyty, gdy menedżerem był Rafał Dobrucki (srebro w sezonie 2017). Teraz klub poinformował, że szkoleniowiec odchodzi z zespołu.

– Dziękuję Rafałowi za ostatnie dwa lata pracy dla naszego klubu. Z BETARD Spartą Wrocław wywalczył srebro i brąz Drużynowych Mistrzostw Polski. Doceniamy jego zaangażowanie. Dziękujemy za pracę jaką wykonał przy budowie toru oraz pracę z młodzieżą i wkład w szkolenie dzieci. W profesjonalny sposób wypełniał swoje obowiązki i bardzo sprawnie wykorzystywał swoje doświadczenie zdobyte jeszcze w czasach, gdy był czynnym zawodnikiem. Cenię też to, że Rafał potrafi podejmować dojrzałe i odpowiedzialne decyzje. Wspólnie z Rafałem po sezonie uznaliśmy, że nie będziemy rozmawiać na temat kontynuacji współpracy. Trener Dobrucki ma swoje plany na przyszłość, a my to szanujemy – powiedział Andrzej Rusko, prezes WTS Sparty Wrocław.

– To prawda. Mój dwuletni kontrakt wygasł. Praca w tym klubie z drużyną tak wspaniałych zawodników była przyjemnością. Była też dużym wyzwaniem i nauką, która na pewno zaowocuje w przyszłości. Dziękuję zarządowi klubu za zaufanie jakim obdarzył mnie przeszło dwa lata temu, dając mi możliwość rozwoju. Dziękuję też wrocławskim kibicom za wsparcie jakie okazują naszej drużynie. Na Stadion Olimpijski zawsze będę wracał z przyjemnością i ze znakomitymi wspomnieniami – skomentował Rafał Dobrucki.