Puchar Ekstraligi 250cc: zdolni adepci z Gdańska i Grudziądza podzielili się podium

29.10.2021 13:19

Puchar Ekstraligi w kategorii 250cc to okazja dla młodych adeptów speedway’a do sprawdzenia się w formule zawodów indywidualnych. W klasyfikacji generalnej w sezonie 2021 najlepszy okazał się Antoni Kawczyński z GKS Wybrzeża Gdańsk.

Droga do zwycięstwa młodego gdańszczanina prowadziła przez osiem rund, które odbyły się od czerwca do września na torach wszystkich ośrodków PGE Ekstraligi. Zawodnik uważany jest od jakiegoś czasu za talent gdańskiego żużla – w sezonie 2020 został Mistrzem Polski na miniżużlu.

Blisko zwycięstwa, tracąc tylko trzy punkty do Kawczyńskiego, był Kevin Małkiewicz z GKM-u Grudziądz. Co ciekawe, grudziądzanin wygrał nawet jedną rundę więcej, jednak suma punktów dała nieznaczną przewagę rywalowi z Gdańska. Nie udało mu się natomiast zwyciężyć, ani nawet zająć miejsca w pierwszej trójce podczas rundy w Grudziądzu.

Bardzo dobrze radził sobie w całym cyklu kolega z drużyny triumfatora – Mateusz Łopuski, który czterokrotnie stawał na podium, dwa razy na najwyższym jego stopniu.

W każdym turnieju odbywały się 20 wyścigi. Punktacja młodych zawodników była klarowna zawsze na tyle, że przez wszystkie rundy nie było potrzeby rozegrania biegu dodatkowego.