Puchar Ekstraligi 250cc: Szymon Ludwiczak najlepszy w Grudziądzu

12.08.2021 09:52

W środę została rozegrana  6. runda Pucharu Ekstraligi w klasie 250cc w Grudziądzu. Zwyciężył Szymon Ludwiczak z Włókniarza Częstochowa. Na podium stanęli również Dawid Grzeszczyk z Motoru Lublin oraz Antoni Krawczyński z Wybrzeża Gdańsk.

Zawody rozpoczęły się z opóźnieniem ze względu na ulewę, która przeszła nad Grudziądzem. Niestety, mimo dobrego stanu nawierzchni i bezproblemowo przebiegającego treningu przed, wychowanek Włókniarza, Kacper Halkiewicz zanotował upadek, który wymagał konsultacji w szpitalu.

W zawodach brali udział zawodnicy z klubów PGE Ekstraligi jak i eWinner 1. Ligi Żużlowej. Zwycięzca, Szymon Ludwiczak, jest obecnie czwarty w klasyfikacji generalnej. Prowadzi środowy zdobywca trzeciego miejsca Antoni Kawczyński. Przedstawiciele gospodarzy – Kevin Małkieiwcz i Jan Przanowski zdobyli odpowiednio 10 i 8 “oczek”, pokazując się z walecznej strony.