Puchar Ekstraligi 250cc: Gdańsko-toruńskie podium. Kolejny triumf Łopuskiego

09.07.2021 13:47

Na torze w Zielonej Górze rozegrana została 3. runda Pucharu Ekstraligi w klasie 250cc. Najlepszymi zawodnikami  okazali się młodzieżowcy z Gdańska i Torunia.

Triumfatorem turnieju został Mateusz Łopuski (14), który był bliski zdobycia kompletu punktów. Przypomnijmy, iż dla młodego zawodnika z Gdańska było to drugie zwycięstwo w Pucharze Ekstraligi, bowiem triumfował on już w 1. rundzie na torze w Lublinie. Drugie miejsce przypadło torunianinowi, Mateuszowi Affeltowi, który zapisał na swoim koncie 13 punktów i jako jedyny podczas tej rundy zmagań był w stanie pokonać, jak się później okazało zwycięzcę zawodów. Podium zielonogórskich zmagań uzupełnił Antoni Kawczyński, który podobnie jak Affelt, zapisał na swoim koncie 13 „oczek”, jednak miał jedną „trójkę” mniej od torunianina.

Debiut w oficjalnych zawodach zaliczył reprezentant zielonogórzan – Filip Frącewicz. Reprezentant miejscowych zapisał na swoim koncie trzy punkty.

Bardzo pechowo zawody potoczyły się dla Jakuba Oleksiaka. Młodzieżowiec z Leszna po upadku w 12. gonitwie dnia został przewieziony do szpitala.