Przyszłe gwiazdy żużla na Speedway Ekstraliga Camp

FIM, PZM i PGE Ekstraliga organizują na toruńskiej Motoarenie (w dniach 18-22 lipca) camp dla żużlowych talentów z całego świata.

74 chłopców i dziewcząt z 18 krajów, z 3 kontynentów będzie uczestniczyło w campie. 16 z nich to zawodnicy w klasie 125cc (12-16 lat), 26 osób to adepci w klasie 250cc (13-16 lat), a 32 zawodnicy w klasie 500cc (16-20 lat).

Na jednym z treningów podczas campu zostaną przetestowane elektryczne motocykle.

Inicjatywę PGE Ekstraligi i PZM poparła Międzynarodowa Federacja Motocyklowa (FIM). Nigdy w przeszłości nie zorganizowano tak dużego campu żużlowego. Pięć dni treningów, różne zawody, zajęcia z mechanikami, osobami z działu marketingu, rozmowy i sesje z psychologiem sportowym – to tylko niektóre z wydarzeń, które będą miały miejsce podczas Speedway Ekstraliga Camp.

Znani trenerzy, obecni i byli zawodnicy FIM Speedway Grand Prix będą dzielili się swoim doświadczeniem z młodymi adeptami podczas treningów i zawodów. Na campie obecni będą m.in. czterokrotny Indywidualny Mistrz Świata, Greg Hancock oraz szef światowego żużla, Armando Castagna.

Organizatorzy campu przeprowadzą kampanię marketingową, w której dzieci będą mogły wcielić się w role czołowych żużlowców świata takich jak Bartosz Zmarzlik, Martin Vaculik, Janusz Kołodziej czy Leon Madsen (będą obecni na campie) i poczuć się jak oni – udzielając wywiadów dla mediów takich jak EkstraligaTV czy Canal+.

Jednym z elementów Speedway Ekstraliga Camp będzie również obecność uczestników i wspólne kibicowanie na meczu PGE Ekstraligi rozgrywanym na Motoarenie.