Przedpełski, Woryna i Bewley w magazynie WP SportoweFakty (10.06.21, godz. 12:30)

Magazyn PGE Ekstraligi na WP SportoweFakty w mocnym składzie. Na pytania Marcina Musiała odpowiedzą lider torunian Paweł Przedpełski, odbudowany Kacper Woryna czy jedno z objawień sezonu, Daniel Bewley. Początek programu o godz. 12:30.

EWINNER APATOR Toruń był na ustach wielu w żużlowym środowisku po udanym początku sezonu. Prezes gorzowskiej MOJE BERMUDY STALI Marek Grzyb pokusił się nawet o stwierdzenie, że beniaminek PGE Ekstraligi może okazać się czarnym koniem rozgrywek. Niestety dla torunian, w ostatnim czasie klub ponosi same porażki. Co z tego, że drużyna nie składa broni i walczy na trudnych terenach w Lesznie, Lublinie czy Gorzowie, skoro punktów do tabeli z tego nie ma.

O tym czy przegrane mecze wpłynęły negatywnie na atmosferę w zespole, którą od początku trwającej kampanii PGE Ekstraligi zachwala trener EWINNER APATORA Tomasz Bajerski, prowadzący Marcin Musiał porozmawia z Pawłem Przedpełskim. Wychowanek Aniołów wrócił do Torunia po dwóch latach spędzonych w Częstochowie i teraz jest drugim najlepiej punktującym zawodnikiem w ekipie beniaminka. Nie może więc zabraknąć pytań o jego indywidualny progres. To jak skuteczny jest w tym sezonie Przedpełski najlepiej świadczy fakt, że zapracował sobie na „dziką kartę” w PGE IMME im. Z. Plecha. Tym zawodom, które odbędą się w Toruniu, w rozmowie z wychowankiem EWINNER APATORA także zostanie poświęcone kilka minut. Czy po cichu liczy, że znajomość toru pomoże mu sprawić niespodziankę?

Temat toruńskiej MotoAreny przewinie się też w kontekście najbliższej potyczki EWINNER APATORA, który w piątek podejmie BETARD SPARTĘ Wrocław. Czy będą jakieś zmiany w przygotowaniu nawierzchni w obliczu ostatniej domowej porażki z ELTROX WŁÓKNIARZEM Częstochowa? Jaki w Toruniu mają pomysł na to, by zatrzymać rozpędzonego lidera tabeli?

Problem z własnym torem najwyraźniej zażegnali w Częstochowie. ELTROX WŁÓKNIARZ bardzo wysoko wygrał dwa ostatnie domowe starcia z drużynami z Grudziądza i Lublina. Zwłaszcza przeciwko MOTOROWI znakomicie zaprezentował się Kacper Woryna, który zdobył 10 punktów i aż 4 bonusy. Wejście w sezon dla wychowanka rybnickiego ROW-u to był koszmar, ale od spotkania w Gorzowie, gdzie wywalczył 10 „oczek” z dwoma bonusami i został bohaterem Lwów dowożąc punkt na wagę wygranej w meczu, wszystko idzie w dobrą stronę.

O tym czy krytyka do niego docierała i jeśli tak, to jak na nią reagował opowie sam Woryna, który będzie naszym drugim gościem. Co stoi za jego przemianą? Ile pracy i wysiłku włożył w to, aby się odbudować? Czy miał momenty zwątpienia? Co to była za „minimalna zmiana w sprzęcie”, która sprawiła, że odzyskał szybkość? I wreszcie, jak zareagował na zwolnienie ze szwedzkiego klubu Lejonen Gislaved? Czy ma jakiś żal do tamtejszych działaczy, a może podziałało to na niego mobilizująco?

Trzeci gość to Daniel Bewley, który podobnie jak Woryna, zapracował już na miano bohatera weekendu. Anglik notuje w tym roku spory progres, o czym najlepiej świadczy pierwszy komplet punktów zdobyty w PGE Ekstralidze. Wiadomo, że pomocą obdarzył go Tai Woffinden. Co Bewley może powiedzieć o tej współpracy i czy nadal jest ona kontynuowana? Czy świadomość wsparcia od trzykrotnego mistrza świata pomogła mu w budowaniu pewności siebie? A może to zasługa tego, że otrzymał ważną, ale i zaszczytną rolę kapitana zespołu w Belle Vue Aces? Będzie też o BETARD SPARCIE Wrocław. Czy Daniel Bewley zgadza się z opinią, że to obecnie najsilniejsza drużyna w PGE Ekstralidze?

Na koniec połączenie z ekspertem WP SportoweFakty i byłym menedżerem drużyn z Zielonej Góry oraz Torunia, Jackiem Frątczakiem. Z nim prowadzący program Marcin Musiał omówi nadchodzącą, 9. kolejkę najsilniejszej żużlowej ligi świata, a także PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi. Panowie poruszą też temat decyzji podejmowanych w MOJE BERMUDY STALI Gorzów, gdzie mieli stawiać na Marcusa Birkemose, a jednak wrócili do Rafała Karczmarza. Będzie też o Krzysztofie Kasprzaku i jego ostatnim występie we Wrocławiu.

Start Magazynu PGE Ekstraligi w czwartek, 10 czerwca, o godz. 12:30. Player z transmisją będzie dostępny na WP SportoweFakty.