Przedostatnia odsłona quizu – podwójna liczba punktów (zapowiedź 14. rundy)

Fot. Klaudia Żurawska vel Dziurawiec
Fot. Klaudia Żurawska vel Dziurawiec

Zabawa PGE Ekstraligi wkracza w decydującą fazę. Dwie rundy dzielą nas od ostatecznych rozstrzygnięć przed wielkim finałem. Stawka tym razem jest wyższa, bowiem pytania mają większy stopień trudności, jednak za odpowiedź na nie wszystkie czeka aż 20 punktów! Startujemy w niedzielę (1 marca) o godz. 20:00.

W tej rundzie radzimy zwrócić uwagę nie tylko na regulaminy, ale przede wszystkim umiejętność analitycznego interpretowania regulaminów. Obca żużlowym ekspertom nie powinna być też wiedza dotycząca osób funkcyjnych w polskim żużlu. Maksymalnie do zdobycia będzie aż 20 punktów – dwa pytania po 3 pkt, jedno pytanie za 4 pkt i dwa pytania za 5 pkt. Pula ta może wprowadzić dużo zmian w klasyfikacji przejściowej oraz zbliżyć graczy do awansu do finału w Warszawie.

Spotkanie najlepszych ośmiu kibiców w zabawie PGE Ekstraligi odbędzie się w siedzibie Wirtualnej Polski w drugiej połowie marca. O oficjalnej dacie poinformujemy po zakończonych eliminacjach. Na finalistów czekać będą pytania zadawane przez prowadzących, jury i eksperta. Wszyscy powalczą o cenne nagrody, którymi będą zaproszenia VIP GOLD na 2020 PZM Warsaw FIM SGP of Poland (16 maja na PGE Narodowym), uczestnictwo w Gali PGE Ekstraligi 2020 wraz z osobami towarzyszącymi oraz zegarki AZTORIN i zestawy gadżetów najlepszej żużlowej ligi świata.

Klasyfikacja przejściowa quizu po rozegraniu 13. rundy:

Zabawa rozpocznie się o godz. 20:00 w niedzielę, a quiz aktywny będzie przez 15 minut. Na zaznaczenie każdej odpowiedzi będzie 20 sekund.

W przypadku równej liczby punktów dwóch lub większej liczby uczestników o kolejności na miejscu ósmym w klasyfikacji generalnej po rozegraniu wszystkich rund eliminacyjnych, warunkującym awans do rundy finałowej, decydować będzie w kolejności: większa liczba punktów zdobytych przez uczestnika w pojedynczej rundzie 15, 14, 13, 12, 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2 i 1.

Regulamin konkursu dostępny jest TUTAJ.

Z kolei już 8 marca w godz. 20:00 – 20:15 ostatnia runda etapu zasadniczego Eksperta PGE Ekstraligi. Pytania dotyczyć będą kobiet w sporcie żużlowym. Po niej poznamy graczy, którzy awansują do finału quizu.

Aplikacja mobilna PGE Ekstraligi:

Android

iOS