Przed PGE IMME 2018: Jepsen Jensen jedzie po zwycięstwo

Dla popularnego „Liglada” zbliżające się PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi, które 5 sierpnia odbędą się w Gdańsku to pierwsze tego typu zawody w karierze na polskim torze. Jak przyznaje Michael Jepsen Jensen, chce je wygrać! W turnieju gra toczy się również o 25 tys. zł nagrody głównej.

Michel Jepsen Jensen w sezonie 2018 pojawił się w składzie Falubazu Zielona Góra i szybko stał się jednym z jego liderów. Niemal od razu stał się ulubieńcem lokalnych kibiców. Stało się to przez jego skuteczność na torze, regularność oraz wolę walki. Duńczyk jest po rozegraniu XI rund PGE Ekstraligi piętnastym żużlowcem rozgrywek ze średnią biegopunktową równą 1,947.

Myślę, że należę do najlepszych zawodników. Odjechałem ostatnio kilka spotkań, gdzie miałem trochę problemów z motorami. Muszę je rozwiązać. Oczywiście, że chcę pojechać jak najlepiej w Gdańsku i spróbować wygrać – powiedział Michael Jepsen Jensen w rozmowie ze speedwayekstraliga.pl. – Miałem kilka spotkań na torze w Gdańsku i wiem, jak się tam jeździ. Zrobię co tylko mogę i zobaczymy jak pójdzie. Są to dla mnie ważne zawody. To dobry pomysł, aby zebrać najlepszych z PGE Ekstraligi razem – dodał zawodnik Falubazu Zielona Góra.

Michael Jepsen Jensen wystartuje w PGE IMME z numerem 7. Oprócz niego Falubaz Zielona Góra reprezentować będzie jeszcze w Gdańsku wicemistrz świata 2017, Patryk Dudek. Bilety na zawody można nabyć za w Internecie http://speedwayevents.kupbilet.pl/sport/zuzel/sw0273, a także speedway-shop.pl; lub bezpośrednio – sklep kibicfanshop.pl w Gdańsku ul. Marynarki Polskiej 98 od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00, salony Empik i punkty STS w całej Polsce.

Konrad Fligier
Fot. Wojciech Tarchalski