Przed Boll Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland: Juniorzy przetestowali tor na PGE Narodowym (wypowiedzi)

Fot. Zuzanna Kloskowska
Fot. Zuzanna Kloskowska

Test toru, przygotowanego na sobotni turniej Boll Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland, przebiegł pomyślnie. Młodzi żużlowcy mieli okazję przetestować nawierzchnię na PGE Narodowym, sprzęt, ale również swoje umiejętności. Zwycięska para, Igor Kopeć- Sobczyński i Karol Żupiński, zapewniają, że w sobotę czeka sporo emocji.

Wtorkowy sprawdzian był okazją do zobaczenia młodych zawodników w akcji. Dla niektórych była to już kolejna szansa pokazania swoich możliwości i sprawdzenia się w zupełnie innych warunkach, niż zazwyczaj.

Dostałem okazję od trenera Rafała Dobruckiego, aby tutaj pojeździć z chłopakami i sprawdzić ten tor. Czekałem na to, bo już w zeszłym roku miałem okazję pojeździć. Wiedziałem, z jakimi fajnymi emocjami się to wiąże. Zawody objechaliśmy cało, zdrowo, przy okazji sprawdziliśmy sprzęt, wszystko jest super – powiedział po teście Igor Kopeć – Sobczyński w rozmowie ze speedwayekstraliga.pl.

Czym był dla juniora GET WELL Toruń udział w tym wydarzeniu? – Na pewno okazją do potrenowania i do sprawdzenia nowych ustawień. Przede wszystkim cały czas się rozwijam, dalej jestem juniorem, ale to już duże wyróżnienie. Jazda na takim torze nie zdarza się na co dzień. Na pewno jest to cięższa sprawa jeśli chodzi o ustawienia, bo przed pierwszym wyjazdem, nie wiemy co tutaj było wcześniej, jak inni zawodnicy jechali. Trzeba to po prostu samemu na własnej skórze sprawdzić.  – wyjaśnił.

Swoją opinią podzielił się także drugi zawodnik zwycięskiego duetu, Karol Żupiński, dla którego nie był to pierwszy udział w warszawskich testach. – Startowałem już zeszłym roku. Mogę powiedzieć szczerze, że tor, podobnie jak wtedy, jest super. Jestem zadowolony ze startu – zaznaczył junior gdańskiego klubu.

Tor, na którym odbędą się sobotnie zawody, jest torem „jednodniowym”. Dla wielu młodych zawodników to nowe doświadczenie. – Świetnie się tutaj czułem. Myślę, że tor został bardzo dobrze przygotowany, technicznie jest ok. Na pewno taka nawierzchnia dużo daje dla takiego młodego zawodnika, jak ja. Pomaga poćwiczyć technikę, zwłaszcza, że co roku jest usypywany i myślę, że został zrobiony na plus. Zobaczymy jak będzie w sobotę na samych zawodach – mówił Jakub Miśkowiak.

Tor na PGE Narodowym wzbudził spory podziw u Norberta Krakowiaka. – Tor zrobił niesamowite wrażenie na mnie i myślę, że będzie moim ulubionym. Szkoda, że można tylko raz w roku tu przyjechać, ale faktycznie sprawował się znakomicie. Technicznie był wymagający, ale jeśli się złapało już te kąty, to można było się pobawić. Super wrażenia, na pewno będziemy mieli świetne emocje w sobotę – stwierdził zawodnik STELMET Falubazu Zielona Góra specjalnie dla speedwayekstraliga.pl.

2019 Boll Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland jest wydarzenie ważnym i dla kibiców, i dla samych zawodników. – Śledzę poczynania innych zawodników i kiedy jest Grand Prix to oglądam. Kibicuję zarówno Polakom jak i innym – zakończył Kopeć – Sobczyński.

Dostępne są jeszcze bilety na zawody (kupbilet.pl/sgp2019). Początek pierwszego biegu zaplanowany jest na godz. 19:04. Transmisja w Canal+. Sobotnie wydarzenie poprzedzą kwalifikacje (17 maja), które rozpoczną się o godz. 19:00 (LIVE w Canal+ Sport i nSport+).