Protasiewicz oraz Lindgren gośćmi magazynu WP SportoweFakty (22.07.21, godz. 12:30)

Koniec wakacyjnej przerwy w PGE Ekstralidze. Rozgrywki wracają już w tym tygodniu, więc i my wracamy z naszym magazynem. Pierwszymi gośćmi Marcina Musiała po przerwie będą Piotr Protasiewicz, Fredrik Lindgren oraz Anita Mazur. Początek programu o godz. 12:30.

Kapitan MARWIS.PL FALUBAZU Zielona Góra zostanie przepytany przede wszystkim o zbliżające się lubuskie derby, które zostały zaplanowane na piątek. Rywalizacja zielonogórzan z MOJE BERMUDY STALĄ Gorzów zawsze skupia uwagę publiczności w całym kraju i nie brakuje wokół niej dodatkowych smaczków. Piotr Protasiewicz w swojej karierze wielokrotnie brał w derbach udział, więc ma co opowiadać. Gość programu odpowie także, jak widzi swoją najbliższą przyszłość. Niedawno, przy okazji finału Złotego Kasku wyznał, że to jego ostatni turniej w tych rozgrywkach. Co miał przez to na myśli? Czy rozważa przejście na sportową emeryturę? Będzie także o tym, jak wygląda sprawa z jego zdrowiem, bo w tym sezonie uczestniczył w paru groźnych wypadkach.

Jako drugi w programie zagości Fredrik Lindgren, czyli obecnie 27. zawodnik PGE Ekstraligi. Szwed legitymuje się średnią biegową 1,655 i na pewno nie spełnia pokładanych w nim oczekiwań częstochowskiego ELTROX WŁÓKNIARZA. Za to w cyklu Grand Prix, który rozpoczął się w miniony weekend, Lindgren popisywał się skuteczną jazdą i dwukrotnie zameldował się w finale.

Z czego wynika taka różnica w postawie szwedzkiego żużlowca w Grand Prix i PGE Ekstralidze? Czy walkę o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata obrał jako cel nadrzędny, nawet kosztem wyników w rozgrywkach ligowych? Z jaką spotkał się reakcją klubu na jego ligową formę? Czy widzi jeszcze szanse dla ELTROX WŁÓKNIARZA na awans do fazy play-off? Jaka jest wiara w zespole w to, że ten cel uda się zrealizować?

Na koniec Marcin Musiał porozmawia z dziennikarką Eleven Sports, Anitą Mazur. Głównym tematem będzie konfrontacja EWINNER APATORA Toruń z MOTOREM Lublin. Torunianie mogą zrobić przysługę m.in. częstochowianom, jeśli pokonają swojego najbliższego rywala. W przypadku wygranej gości z Lublina, właściwie przesądzą oni o tym, że wezmą udział w fazie play-off. Będzie też o starciu FOGO UNII Leszno z ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM-em Grudziądz, a konkretnie o torze na stadionie im. Alfreda Smoczyka.

Start Magazynu PGE Ekstraligi w czwartek, 22 lipca, o godz. 12:30. Player z transmisją będzie dostępny na WP SportoweFakty.