Prezydent Grudziądza: Inwestycje w żużel przynoszą sukces

Fot. Marcin Karczewski
Fot. Marcin Karczewski

MRGARDEN GKM Grudziądz w piątek osiągnął historyczny sukces, wygrywając po raz pierwszy od 21 lat mecz wyjazdowy w najwyższej klasie rozgrywkowej. Świadkiem tych wydarzeń na toruńskiej Motoarenie był, między innymi, prezydent Grudziądza, Maciej Glamowski. – Wielki szacunek dla drużyny, jak i dla kibiców. Cudowna atmosfera – powiedział w rozmowie ze speedwayekstraliga.pl.

Prezydent Grudziądza, Maciej Glamowski, jest częstym gościem na stadionie przy Hallera 4. W piątkowe popołudnie był również świadkiem zwycięstwa drużyny MRGARDEN GKM Grudziądz w spotkaniu wyjazdowym. Jakie emocje towarzyszyły włodarzowi miasta tuż po zakończeniu spotkania? – Poczucie wielkie satysfakcji, sukcesu, wielka radość. Jest świetna atmosfera, zarówno wśród kibiców, jak i w drużynie. To są takie bardzo pozytywne emocje, które są nam wszystkim potrzebne – powiedział prezydent w rozmowie ze speedwayekstraliga.pl.

Żużel to sport, który przyciąga w Grudziądzu coraz więcej kibiców. Prezydent Glamowski od początku swojej kadencji nie ukrywał, że właśnie żużel w mieście jest dla niego bardzo ważny i grudziądzki klub cały czas będzie mógł liczyć na wsparcie ze strony Ratusza. – Osiągamy sukcesy, realizujemy te zakładane na początku sezonu cele. Idzie to wszystko w dobrym kierunku. Inwestycje w żużel przynoszą sukces – przyznał prezydent Maciej Glamowski. – To są niesamowite emocje, to są tysiące kibiców na trybunach, nie tylko w Grudziądzu, ale również i w Toruniu – dodał.

Po sezonie 2019 planowane są kolejne prace związane z przebudową stadionu przy Hallera 4. Na pewno przebudowane zostanie odwodnienie tak, aby dostosować tor do wymogów regulaminowych. – Stadion jest cały czas modernizowany i planujemy dalszą modernizację tego stadionu – powiedział prezydent. Dostosowanie toru do wymagań regulaminu PGE Ekstraligi to jedno, jednak sporo osób zauważa i przyznaje, że pojemność trybun na stadionie w Parku Miejskim w Grudziądzu mogłaby być zdecydowanie większa. Sukcesy żółto-niebieskich sprawiają, że stadion bardzo coraz częściej „pęka w szwach” podczas spotkań najlepszej żużlowej ligi świata. Dobrą informacją dla grudziądzkich kibiców jest z pewnością fakt, że wiedzą o tym również rządzący. – Szefowie klubu podjęli już rozmowy z projektantami, tak aby dokończyć modernizację stadionu, być może związaną z rozbudową liczby miejsc na trybunach – zdradził prezydent Maciej Glamowski.

Kamil Rychlicki