PGE Ekstraliga PGE Ekstraliga

Prezentacja FOGO Unii, czyli Byczo jest!

Jak co roku, na początku grudnia zawodnicy FOGO Unii Leszno biorą udział w zgrupowaniu. Piątek 1 grudnia był pierwszym dniem #KSULCampu, a zakończył się prezentacją drużyny. W Miejskim Ośrodku Kultury komplet kibiców przywitał żużlowców, którzy w przyszłym sezonie będą reprezentowali biało-niebieskie barwy.

Dla sympatyków „Byków” przygotowane było wiele atrakcji i konkursów, w których można było wygrać klubowe gadżety oraz całosezonowe wejściówki na mecze leszczyńskiej Unii. Prezentację uświetnił występ zespołu Ogień-zwycięzcy konkursu debiuty w Opolu.

Przed prezentacją FOGO Unii Leszno doszło do podpisania dwóch, ważnych dla rozwoju żużla w Wielkopolsce, umów. Najpierw ogłoszono podjęcie współpracy z zespołem speedrowerowym Szawer z Leszna. Dzięki tej kooperacji trener Roman Jankowski będzie wypatrywał utalentowanych rowerzystów, którzy w przyszłości będą mogli zostać adeptami szkółki żużlowej.

Drugim podpisanym dokumentem była umowa pomiędzy FOGO Unią Leszno a Kolejarzem Rawicz o utworzeniu wspólnej drużyny Unia Kolejarz Rawicz, która będzie występowała na drugoligowych torach. Jak podkreślał prezes rawickiego zespołu, dzięki temu porozumieniu czarny sport w Rawiczu będzie mógł się rozwijać, a kibice „Niedźwiadków” ze spokojem będą mogli oczekiwać nowego sezonu.

W końcu na scenie zaczęli pojawiać się żużlowcy. Najpierw kibicom pokazali się zawodnicy Unii Kolejarza Rawicz. Szczególnie głośne brawa otrzymał Damian Baliński, który będzie jednym z liderów rawickiego zespołu.  Po przedstawicielach drugoligowca przyszedł czas na PGE Ekstraligę. Kibice mieli okazję przywitać nowego „Byka”-Jarosława Hampela, który jak sam przyznał, obawiał się trochę reakcji sympatyków biało-niebieskich. Burzę braw otrzymał Emil Sayfutdinov, który zapytany o plany na przyszły sezon odpowiedział – Byki do przodu, rogi do góry!

Na zakończenie organizatorzy przygotowali jeszcze jedną niespodziankę dla zgromadzonych kibiców. Zespół Ogień oraz zawodnicy wspólnie odśpiewali świąteczną piosenkę, a ludzie zgromadzeni na prezentacji wzięli udział w kręceniu teledysku do tego utworu. Premiera nagrania będzie miała miejsce przed świętami Bożego Narodzenia.

Łukasz Woziński
Fot. Marcin Kubiak